| DrugFree a întrebat:

Descrieti-mi si mie filmul,, Mothman ".(dar nu pe scurt )

1 răspuns:
| didiana10 a răspuns:

La data de 15 noiembrie 1966, două cupluri tinere de la Point Pleasant, Roger şi Scarberry Linda, şi Steve şi Mallette Maria, împreună cu vărul lor tineri, Lonnie Button, au fost călătoresc noaptea tarziu in masina Scarberrys ". Ei au fost trecerea Virginia de Vest Ordnance Works, un abandonat al doilea război mondial TNT fabrică, la circa şapte de mile nord de Point Pleasant, în acru 2500 (10 km ²) McClintic Wildlife Management Area, atunci când au observat două lumini roşii în umbră de un vechi instalaţiei generatorului lângă poarta fabricii. Ei au oprit maşina, şi se pare că a descoperit luminile s-au ochii rosii stralucitoare a unui animal mare ", ca o formă de om, dar mai mare, poate şase şi jumătate sau şapte metri înălţime, cu aripi mari pliate împotriva spate," potrivit la Roger Scarberry. Îngrozit, au condus spre Route 62, în cazul în care creatura se presupune că le urmărit la viteze de peste 100 de mile pe oră. [3]

O placă pe statuia Mothman oferă o versiune a legendei original: ". Într-o noapte rece de toamna, in noiembrie 1966, două cupluri tinere a condus în zonă situată la nord de TNT Point Pleasant, West Virginia, când au realizat că nu au fost singuri" [4] de conducere pe drum de ieşire, au văzut în picioare creatura ar trebui, pe o creasta din apropiere. Este intins aripile sale şi a zburat alături de vehicul până la limitele orasului. Ei au condus la tribunal Mason Judeţean pentru a alerta adjunct Millard Halstead, care a spus mai târziu, "am cunoscut pe aceşti copii toată viaţa lor. Ei nu mai fusesem în orice probleme şi au fost într-adevăr speriat că i-am noaptea. Luat în serios." A urmat apoi masina Roger Scarberry înapoi la vechiul Ordnance Lucrărilor şi a găsit nici o urmă de creaturi ciudate. Potrivit cărţii Alien animale, de Janet şi Bord Colin, un atac poltergeist pe acasă Scarberry avut loc mai târziu în acea noapte, în care creatura a fost văzută de mai multe ori.

Placa de pe statuia Mothman

În noaptea următoare, la 16 noiembrie, orăşeni mai multe armate pieptănat zona din jurul plantelor TNT pentru semne de Mothman. Domnul şi doamna Raymond Wamsley, şi doamna Marcella Bennett, cu Teena fiica ei copil, au fost într-o maşină de rută pentru a vizita prietenii lor, domnul şi doamna Ralph Thomas, care a trăit într-o casă mică lângă iglu ( beton cupola în formă de structuri de dinamita de stocare ridicate in WW-II), în apropiere de plante TNT. Iglu erau acum goale, unele deţinute de judeţ, altele de către societăţile care intenţionează să le folosească pentru depozitare. Ei au fost la rubrica înapoi la maşina lor, atunci când o figură a apărut în spatele lor vehicul parcat. Doamna Bennett a spus că se părea că ar fi fost culcat, încet se ridica de la sol, mare şi gri, cu ochii rosii stralucitoare. În timp ce Wamsley a sunat la poliţie, creatura mers pe verandă şi s-a uitat la ei în prin fereastră. [3]

Pe 24 noiembrie, patru persoane au văzut ar fi creatura zboară peste zona de TNT. În dimineaţa zilei de 25 noiembrie Thomas Ury, care a fost condus de-a lungul Route 62 la nord de TNT, pretins că a văzut în picioare creatura într-un câmp, şi apoi sa răspândit aripi şi a zburat departe, şi Thomas accelerat spre Pleasant Point Sheriff's Office. El a raportat incidentul apoi că a văzut. [5]

Un reperare Mothman a fost din nou raportat pe 11 ianuarie 1967, situându-se peste pod oraşului, şi de mai multe ori alte acelaşi an. observarea mai puţine Mothman au fost raportate dupa prabusirea podului oraşului, Podul de argint, atunci când 46 de oameni au murit. Podul de argint, numită astfel pentru vopsea aluminiu sale, a fost un eyebar pod suspendat lanţul care lega oraşele Point Pleasant, West Virginia, şi Gallipolis, Ohio, peste râul Ohio. Podul a fost construit in anul 1928, şi aceasta sa prăbuşit la 15 decembrie 1967. Investigarea epavei pod a subliniat eşecul de un singur ochi-bar într-un lanţ de suspensie din cauza unui viciu de fabricaţie mic. Există zvonuri că Mothman apare înainte de dezastre viitoare şi pare să încerce să avertizeze oamenii de ele. Mothman nu a fost niciodată văzut din nou în Point Pleasant, după demolarea Silver Bridge. [6]