| XD_Deny_1978 a întrebat:

Va rog descrieti-mi filmul Annabelle.

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Aceasta este descrierea filmului, care spun eu este destul de reusita.Te poti uita singura la el sau cu o prietena. Daca esti slaba de inger nu te uita deloc.
Înainte de Trăind printre demoni a fost Annabelle. V-a îngrozit de-a dreptul în "Trăind printre demoni", însă abia acum începe totul pentru Annabelle. Capabilă de cele mai crunte acte de cruzime, păpuşa Annabelle este închisă într-un muzeu ocult din Connecticut, unde primeşte doar vizita preotului, care o binecuvantează de două ori pe lună.

John Form a găsit cadoul perfect pentru soţia sa însărcinată, Mia, o frumoasă păpuşă de colecţie, îmbrăcată într-o rochie de mireasă de un alb imaculat. Însă Mia nu va fi încântată pentru prea mult timp de papuşa sa, Annabelle.

Într-o îngrozitoare noapte casa cuplului este invadată de un grup de satanişti, care îi atacă violent, lăsând în urmă nu doar râuri de sânge şi teroare. Sataniştii au invocat o entitate atât de malefică încât nimic din ceea ce au făcut ei nu se compară cu faptele sinistre de care e capabil spiritul blestemat întruchipat acum de... Annabelle.

19 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Este un horror destul de reusit.La inceput totul e ok,se muta in casa noua,ii cumpara gravidei o papusica,Annabelle,apoi incepe haosul pentru femeie,barbatul sceptic, urmeaza tiparul filmelor horror clasice, dar crede-ma, este foarte horror. urmareste-l impreuna cu cineva, cel mai bine

| Ruxandra15 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu prea este horror poate thriller. Horror este Hostel. Sau ar mai fi Spirite malefice care este realizat dupa un documentar(unele surse spun ca este chiar documentarul).

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Depinde si de persoana care se uita sau de momentul in care se uita. daca esti singur acasa si te uiti la ora 12 noaptea chiar si looney tunes ti se pare horror. Daca esti cu prietenii, alta viata.
Pastrandu-mi obiectivitatea Annabelle este un film Horror.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Imi pare rau nu am prieteni, nu imi plac oamenii. M-am uitat la un film,, horror,, la 2 noaptea Casa de ceara. Atunci am tresarit fiindca mi se stinsese televizorul

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Chiar nici un om nu-ti place? mie imi plac oamenii care nu respecta o tipologie.
ai pisici acasa?

| Ruxandra15 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu. Lasa par. Imi plac cainii. Matele se gudura pe langa om, cersesc atentie.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Cainii sunt mai loiali.

revenind la subiect, ma uit la Hostel in seara asta.n-am ce face.mai am eu antecedente horror cu Outlaststraight facestraight facesper sa iasa bine de data asta si sa dorm linistit.Multumesc pentru propunere, desi nu cred ca vor mai fi asa sincere multumirile diseara.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Eu zic sa nu te uiti daca nu te tine bine stomacul. Sunt oameni macelariti. Daca vrei iti povestesc.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Ma tine nu ma tine, m-am hotarat sa ma uit si ma voi uita. povesteste-mi daca vrei.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Mult mai infiorator decat precedentul Cabin Fever, filmul HOSTEL este o mixtura de fapte dintre cele mai terifiante legate de natura umana si despre lumea ce ne inconjoara, adunate din multe povestiri imposibil de crezut, dar adevarate, despre traficul de carne vie, despre crima organizata la nivel international, si despre sex-turism. Cu o grafica neinduratoare si adanc deranjanta, este sigur ca filmul va soca si pe cei mai tari fani ai genului.

Cautand distractie si aventuri, colegii de facultate Paxton si Josh pornesc prin Europa cu rucsacurile in spate dornici sa adune amintiri din calatorii alaturi de noul prieten Oli, un islandez.

Cei doi sunt atrasi de un alt calator intr-un loc descris ca un „paradis" pentru turistii americani - un hotel dintr-un orasel din Slovacia, plin cu femei est-europene superbe si disperate. Cei doi ajung acolo si se cupleaza imediat cu Natalya si Svetlana. Poate prea usor.

Distrati de frumusetile est-europene, cei doi se trezesc intr-o situatie din ce in ce mai sinistra, despre care vor descoperi ca este la fel de intinsa precum coruptia post-comunista si la fel de adanca si sumbra precum firea umana – asta daca vor supravietui. Filmul de fapt prezinta doi barbati care sunt macelariti incet, pentru a simti cu adevarat durerea. Acum am terminat sa ma uit la vasul fantoma. Te lasa cu ochii in soare la final. Ca sa te obisnuiesti putin cu imaginile uitate la inceputul de la vasul fantoma. O sa vezi mult imaginile alea in Hostel.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Nu cred ca e asa scarbos.doar nu il despica pe din doua si ii arunca gandaci in interior apoi il coase la loclaughing

| Ruxandra15 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu chiar. laughing

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Acum astept sa se lase intunericul noptii si voi privi filmul intre cei patru pereti ai camerei.ar fi mai horror daca l-as viziona in gradina?thinking

| Ruxandra15 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Doar daca se trezeste vreun idiot sa se apropie de tine fara sa te anunte.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Daca ar fi existat probabilitatea asta as fi vizionat filmul cu bata pe genunchi.in cel mai rau caz voi vedea un liliac pe cer sau o bufnita care se trezeste sa cante in apropierea mea sau poate un tantar pricajit sau cateva mii de tantari pricajiti.
ai primit fundasurprise

| Ruxandra15 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Stiu big grin. Daca vrei si alte filme de vizionat care sa fie horror contacteaza-ma. Pot spune ca e domeniul in care ma pricep cel mai bine(pe langa matematica si beauty laughing)

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Ti-am dat mesaj

| emaopris a răspuns:

Nu ți-l recomand. E cu o fata moarta urâtă. Daca vrei caută trailer-ul pe youtube

| VT a răspuns:

Este un film Horror foarte interesant este despre o femeie gravida care se mută cu soţul ei într-o casă nouă şi acolo se întâmplă multe lucruri ciudate!
Eu l-am privit îi dau nota 9.2!