| xloverush a întrebat:

Despre ce este vorba in serialul Dexter? dau funda.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Este un serial foarte bun, eu sunt mare fanbig grin. E povestea lui Dexter Morgan, analist in cadrul departamentului de politie Miami, foarte bun expert. El a vazut cum mama sa a fost omorata, cand avea cam 5 ani. A fost crescut impreuna cu sora lui doar de tatal sau, politist. Mereu a avut grija de sora lui, si chiar si cazurile i le rezolva, ii da indicii, astfel ea ajunge locotenent foarte repede. Tatal sau era criminal in serie, dar nu omora decat alti criminali in serie, cei pe care nu ii putea dovedi decat foarte greu. L-a invatat pe Dexter intregul procedeu, astfel si el omoara doar respectand un ritual. Filmul este psihologic, se axeaza mult pe gandurile lui, el incearca mereu sa fie normal dar nu reuseste decat o singura data sa iubeasca o femeie, care pleaca si astfel pierde sansa la o iubire adevarata. Se insoara dar sotia lui e omorata de un criminal pe care il urmarea, astfel ramane sa aiba grija de fiul lui, bebelus, pe care incearca sa il protejeze de el insusi. E foarte bun filmul, il urmaresc pe Jurnal TV.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Personajul principal are dublă personalitate, este și legist dar și criminal în serie.
Pa, pa.

| Mwha a răspuns:

Dexter este un serial american care prezintă povestea lui Dexter Morgan (Michael C. Hall), un legist care analizează urmele de sânge pentru Departmentul de Poliție Metropolitană din Miami, dar este și criminal în serie.
Serialul a fost difuzat prima oară pe 1 octombrie 2006 pe Showtime, iar al cincilea sezon a început să fie difuzat pe 26 septembrie 2010. În România este difuzat pe PRO TV. Acțiunea se desfășoară în Miami, primul sezon al seriei fiind în mare parte bazat pe romanul Darkly Dreaming Dexter de Jeff Lindsay, primul din seria sa de romane Dexter. Sezoanele ulterioare au evoluat independent de operele lui Lindsay. A fost adaptat pentru televiziune de scenaristul James Manos, Jr., care a scris episodul pilot.
Dexter ucide conform „Codului lui Harry", un corp de etică și proceduri elaborate de către tatăl său adoptiv, Harry (care era un polițist din Miami) pentru a fi sigur că Dexter nu este niciodată prins și pentru a se asigura că Dexter nu va ucide decât criminali. Harry de asemenea l-a instruit pe Dexter cum să interacționeze cu alți oameni deși este psihopat, de la uciderea mamei sale, Dexter, de fapt devenind criminal în serie. Ca adult, Dexter a scăpat în mare parte de suspiciuni (cu câteva excepții) fiind genial și generos și, în general, menținând relațiile superficiale. Cu toate acestea, atașamentul său față de sora lui Deb, jumătatea lui Rita, copii săi vitregi și (mai târziu) fiul său biologic au complicat stilul său de viață duplicitar cea ce îl face să se întrebe de ce simte nevoia să ucidă.

| EuAli a răspuns:

In serial este vorba despre Dexter care e un legist dar in acelasi timp e si criminal.

| Niklauss a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Dexter_%28serial%29
Poti gasi tot ce zice de el
sau poti citi asta
Dexter este un serial american care prezintă povestea lui Dexter Morgan (Michael C. Hall), un legist care analizează urmele de sânge pentru Departmentul de Poliție Metropolitană din Miami, dar este și criminal în serie.

Serialul a fost difuzat prima oară pe 1 octombrie 2006 pe Showtime, iar al cincilea sezon a început să fie difuzat pe 26 septembrie 2010. În România este difuzat pe PRO TV. Acțiunea se desfășoară în Miami, primul sezon al seriei fiind în mare parte bazat pe romanul Darkly Dreaming Dexter de Jeff Lindsay, primul din seria sa de romane Dexter. Sezoanele ulterioare au evoluat independent de operele lui Lindsay. A fost adaptat pentru televiziune de scenaristul James Manos, Jr., care a scris episodul pilot.
Dexter series tv-2.jpg

Dexter ucide conform „Codului lui Harry", un corp de etică și proceduri elaborate de către tatăl său adoptiv, Harry (care era un polițist din Miami) pentru a fi sigur că Dexter nu este niciodată prins și pentru a se asigura că Dexter nu va ucide decât criminali. Harry de asemenea l-a instruit pe Dexter cum să interacționeze cu alți oameni deși este psihopat, de la uciderea mamei sale, Dexter, de fapt devenind criminal în serie. Ca adult, Dexter a scăpat în mare parte de suspiciuni (cu câteva excepții) fiind genial și generos și, în general, menținând relațiile superficiale. Cu toate acestea, atașamentul său față de sora lui Deb, jumătatea lui Rita, copii săi vitregi și (mai târziu) fiul său biologic au complicat stilul său de viață duplicitar cea ce îl face să se întrebe de ce simte nevoia să ucidă.
Funda plz?

| AngelHugz a răspuns:

In timpul zilei, Dexter Morgan este angajat la laboratorul de crime si investigatii al Departamentului de Politie din Miami, dar viata sa meticuloasa ii ascunde adevarata natura. In realitate, Dexter este un criminal psihopat si disciplinat (auto-numit "monstru").

Morgan isi potoleste setea de sange noaptea, in timp ce ataca si ucide alti criminali in serie, pe care ii urmareste in timpul zilei.

Serialul este inspirat din romanele "Darkly Dreaming Dexter", "Dearly Devoted Dexter" si "Dexter in the Dark", scrise de Jeff Lindsay.

Răspuns utilizator avertizat
| tlaura a răspuns:

Dexter este un serial american care prezintă povestea lui Dexter Morgan (Michael C. Hall), un legist care analizează urmele de sânge pentru Departmentul de Poliție Metropolitană din Miami, dar este și criminal în serie.

| Melymonade a răspuns:

Mie mi-a plăcut, este un criminal in serie care ucide, analizează sângele,. Uite-te și vezi happy

| astainumelemeu a răspuns:

El omoara pe cei care omoara.

| VERSGAGA a răspuns:

Dexter este un serial bazat pe romanul scris de Jeff Lindsay in 2004 intitulat "Darkly Dreaming Dexter". Actiunea serialului are loc in Miami, avandu-l in rol principal pe Dexter Morgan, un criminal in serie, care lucreaza in cadrul politiei Miami, ocupandu-se de laboratorul criminalistic unde beneficiaza de toate cunostintele pentru a avea o acoperire perfecta si pentru a nu fi demascat.

În timpul zilei, Dexter Morgan e un angajat model al laboratorului criminalistic al poliţiei din Miami, dar aceasta este doar o mască ce ascunde adevărata sa identitate. În realitate, Dexter este un criminal meticulos (un monstru precum şi el admite) care îşi satisface setea de sânge în timpul nopţii. La adăpostul întunericului el urmăreşte şi apoi omoară criminalii pe care legea nu-i poate atinge, totul cu grijă şi determinare.
Eu l-am vazut si este super. Chiar se potriveste cu descrierea de mai sus.
Sursa: Cinemagia
Sper ca te-am ajutat! happy

| x3Lexii a răspuns:

Buna happy.

Este vorba despre un criminal in serie, care are acesta obsesie de cand s-a nascut.

Deci nu se poate abtine sa nu ucida.

Funditaa? puppy dog eyes3!

| xXsecretXx a răspuns:

Pai dexter este un criminal in serie care de mic simtea nevoia sa ucida.totusi el analizează urmele de sânge pentru Departmentul de Poliție Metropolitană din Miami funda?