| Clara120 a întrebat:

Despre ce este vorba in serialul Dexter? Am mai auzit eu ceva dar vreau un raspuns clar.
Multumesc

2 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Un sociopat ce lucreaza intr'o sectie de politie. pentru asi tine sub control instinctele de ucigas, ucide persoane rele (care au omorat la randul lor, au violat, etc) mergand pe ideea ca pedepseste raul din lume.
e destul de interesant. pentru vizionare recomand 16+
bafta

| SăcsyLlamă a răspuns:

Dexter Morgan (Michael C. Hall) este expert în cadrul Poliţiei din Miami Dade. Duce însă o viaţă dublă - în timpul liber, el este un ucigaş în serie care consideră că are dreptul moral de a vâna criminalii care au scăpat din mâinile Justiţiei. Când poliţia începe să recupereze tot mai multe cadavre din mormântul subacvatic unde le ascunsese el, Dexter este numit "Măcelarul din Port" şi ajunge să se bucure de o faimă care îi stânjeneşte abilitatea de a ucide. Fiind permanent supravegheat de agentul special Lundy, va fi oare Dexter obligat să pună punct, în cele din urmă, planurilor sale ucigaşe?
15+; fundita?