| Poison0fL0v3 a întrebat:

Despre ce se vorbeste in filmul "LEBADA NEAGRA"? am auzit de el, dar niciodata n-am tipm sa-l vad. funda+vot la rasp cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Este vorba despre o balerina pe nume Nina, care este obsedata de perfectiune.Nina primeste rorlul la spectacolul"Lacul lebedelor". Dupa ce primeste rolul,se simte coplesita de responsabilitati,mai ales cand mama ei si coregraful o critica ca nu e destul de senzuala si perfecta.:)Viata ei se complica atnci cand intra Lily, o balerina mult mai buna decat Nina, care este doar in mintea ei.Aceasta e geloasa pe gratia si senzualitatea lui Lily.Desi este perfecta in rolul inocentei si fragilei Lebede Albe, Nina Sayers trebuie sa isi exploreze latura intunecata si sa isi scoata la suprafata sexualitatea reprimata pentru a se mula pe rolul Lebedei Negre, Lily fiind singura care o poate ajuta.
E foarte frumos filmul, merita vazut. Uite trailerul:http://www.youtube.com/watch?v=5jaI1XOB-bs