| gemeni6226 a întrebat:

Din ce filme sunt secventele in acest videoclip? https://www.youtube.com/watch?v=BHnI4Mbv2sU

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Din ce am putut recunoaste acolo (sunt enorm de multe) si o spun asa cum imi vin in minte:
seceventa filmul The Breakfast Club (1985)
o secventa din Serialul Friends
secventa filmul The Wolf of Wall Street (2013)
secventa filmul Friends with Benefits (2011)- faza cu flash mob-ul!
secventa din filmul Just Go with It (2011),cea in care jennifer aniston danseaza stil hawaian minutul 1:21s
minutul 2:39 cred ca este secventa din serialul How I Met Your Mother

Iar cam din aceleasi filme si altele 2-3-5 pe care nu mi le amintesc se succed intr-o ordine aleatorie in acest clip video.

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Multumesc,nu ma grabesc daca mai recunosti ceva din ele as fi recunoscatoare ca vreau sa le vad pe toate.O sa incep cu filmele ce ai recunoscut.

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Am mai gasit unul Along Came Polly (2004) de la 00:12 s

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Ieri am vizionat breakfast club -ce sa zic m-a socat ce un film profund au reusit sa realizeze despre psihologia adolescentilor.Ar trebui sa fie predata pentru parintii ce nu-si inteleg copiii.Ar trebui sa existe o scoala a parintilor, nu ar mai fi atitia adolescenti in suferinta.Multumesc mult.Nici unul din cele enumerate nu am vazut.

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

winking

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Ieri m-am uitat la Along came Polly si la inceput m-am plictisit rau au mai fost si faze dure care ziceam ca sunt de prost gust, dar dupa ce am trecut mai greu mai usor peste aceste faze a venit faza care mi-a placut foarte mult si care a avut un cuvint de spus si pentru mine.Adica dupa ce revine fosta nevasta cu care nu stie ce sa faca sa se impace sau sa nu se impace si merg la un spectacol acolo prietenul tipului face scandal ca el vrea sa fie si Isus Cristos si Judas in piesa ca doara cine este el si atunci tatal mirelui inselat deschide pentru prima oara gura si il pune la punct :''de ce nu lasi trecutul in urma si pasesti mai departe? nu conteaza ce a fost in trecut, conteaza ce va fi in viitor.Pt numele celui de Sus, ceea ce conteaza este calatoria.N- are rost sa faci toate aceste rahaturi, daca nu poti sa te bucuri de calatoria pe drumul vietii.Si sti ce? Cand te astepti mai putin, vine ceva minunat la ceea ce nici macar nu ai visat vreodata ca are sa t-i se intimple.''Ei acest monolog al tatalui mi-a placut enorm, parca mie mi-ar fi spus-o cineva.