| Alinw1 a întrebat:

Din nou caut două filme, încă nu le-am găsit, dacă puteţi să mă ajutaţi.

1. Un film despre o familie care merge pe şosea si observa un ozn. Extratereştrii vin la ei acasă să-i ameninţe să nu dezvăluie secretul. Ei încearcă să scape, dau de un om din pădure care ştie multe lucruri şi îi poate ajuta. Cam atât îmi aduc aminte.

2. Un film despre nişte tineri care lovesc o fată cu maşina şi apoi o bagă în portbagaj. Se opresc la o casă sau la o benzinărie. Aceasta era bolnavă sau infectată cu un virus. Din ce îmi aduc aminte este vorbva despre doi băieţi şi o fată în maşină.

Şi dacă puteţi să îmi spuneţi filme cu fantome pe vapoare, triunghiul bermudelor, filme exotice, insule, excursii. Nu vreau toate porcăriile, aş vrea ceva frumos, mersi.

3 răspunsuri:
| Lynnfield a răspuns:

Pe aici nu sunt, mai cauta.

| mariaalessandra a răspuns:

Nu pot sa-ti raspund...,, the life of Pi '' este foarte frumos.

| Alinw1 explică:

Am găsit primul film: The shadow men 1998