| Alexandru98 a întrebat:

Dragonball Z VS Naruto
Dragonball Z SAU Naruto?

și de ce?

haideți să discutăm treaba asta
doresc cât mai multe opinii

v-aș ruga să-mi răspundeți la aceste intrebări?

1.Ce au ele două în comun?
2.Din ce țară provin aceste două anime-uri?
3.Cine a creat personajele din Dragonball și cele din Naruto?
4. Dacă ar avea loc o confruntare dintre personajele din DragonballZ și Naruto care ar avea cele mai mari șanse să fie în frunte?
5. Știți benzi desenate în română cu dragonball, dragonballZ, dragonball GT, dragonball(AF sau Kai) sau cu Naruto? dacă da, dați-mi link-ul
6. Câte seriale au în total cele două anime-uri și episoade?
7.Ce v-a fascinat cel mai tare la DragonballZ sau la Naruto?
8.Despre ce este vorba în poveste?(pe scurt)
9. Există filme făcute după aceste anime-uri?
10. Dacă nu ați urmărit pâna acum unul dintre aceste anime-uri, le ve-ți viziona?
Aștept cât mai multe răspunsuri și întrebări
NU UITAȚI CĂ PĂREREA VOASTRĂ CONTEAZĂ!

Răspuns Câştigător
| eweu a răspuns:

1.NU AU NIMIC IN COMUN, naruto e o porcarie infantila pe cand dbz e un anime reusit
2. Japonia
3. Akira Toriyama a creeat dbz
4.Son Goku fara probleme
5.Nu stiu benzi desenate dar stiu un site unde poti vedea toate episoadele subtitrate:http://www.deseneanime.ro/desene-animate/d/dragon-ball-z/
6.Nu stiu sigur
7. Aproape tot
8.Mai bine te uiti si descoperi singur, nu o sa regreti(recomand dbz pentru ca daca alegi naruto o sa adormi)
9.Da exista cel putin dupa dragon ball dar este foarte prost facut
10.Am vazut toate episoadele dbz db si dbgt, in schimb naruto nu am vazut decat un episod si mi-a provocat greata

2 răspunsuri:
| Amiira a răspuns:

Uita-te aici la anime-uri: http://anime-ro-sub.ro

| Dangel a răspuns:

In ambele seriale sunt puteri supranaturale, onoare si lupta pentru un tel.
2.Amandoua sunt facute in Japonia.
3. Naruto:personaje facute Masashi Kishimoto:
2 Protagoniști
2.1 Naruto Uzumaki
2.2 Sasuke Uchiha
2.3 Sakura Haruno
2.4 Kakashi Hatake
3 Antagonisti
3.1 Orochimaru
3.2 Akatsuki
4 Alte Personaje
4.1 Echipa 7
4.1.1 Sai
4.1.2 Yamato
4.2 Echipa 8
4.2.1 Kiba Inuzuka
4.2.2 Akamaru
4.2.3 Shino Aburame
4.2.4 Hinata Hyuga
4.2.5 Kurenai Yuhi
4.3 Echipa 10
4.3.1 Shikamaru Nara
4.3.2 Ino Yamanaka
4.3.3 Choji Akimichi
4.3.4 Asuma Sarutobi
4.4 Echipa Gai
4.4.1 Rock Lee
4.4.2 Neji Hyuga
4.4.3 Tenten
4.4.4 Might Gai
5 Hokage
5.1 Hiruzen Sarutobi
5.2 Minato Namikaze
5.3 Tsunade
5.4 Danzo
6 Satul Ascuns în Nisip (Suna)
6.1 Gaara
6.2 Kankuro
6.3 Temari
7 Alte personaje
7.1 Iruka Umino
7.2 Konohamaru
7.3 Haku
7.4 Rin
8 Kagami Uchiha
Dragon Ball Z:Akira Toriyama
4.NARUTO in mod clar.
5.Nu,scuze.
6.Naruto:220
Naruto Shippuden:280(inca se mai continua)
Dragon Ball Z:291
7.La Naruto faptul ca fiecare personaj are un stil de lupta foarte diferit, ca personajele lupta pana la moarte pentru ceea ce vor si ca fiecare in parte are un caracter DEOSEBIT.
8.Un copil,numit Naruto, care era urat de tot satul, a muncit din greu ca sa fie Hokage, a ajuns eroul satului, dar inca nu si-a indeplinit visul.
9.Naruto Shippuden:5
Naruto:3
Dragon Ball Z:17
10.Le-am vazut pe amandoua.
11.Prima oara am scris MUUUUULT MAI MUUUULT degeaba de m-am spart si n-am suportat ideea asa ca am scris din nou, dar mai putin.
12.Baftawinking