| Essaria a întrebat:

Era un desen animat cu două pisici, una neagra (mai mult purpuriu, dar asa era stilul animatiei), alta alba (si mai naivă, o asculta mereu pe cea neagra). Pisicile erau ale bătrânei, pe când cainele, a batranului. Avea un stil de animatie destul de vechi, parca era pictat fiecare frame. Nu mai stiu sigur, dar mi se pare ca era difuzat la Minimax.
Pot sa descriu un episod, macar atat, poate ajuta la ceva. Dadea batranul cu aspiratorul si din greseala a facut o gaura-n covor, iar pisica neagra l-a ajutat, punând blana ei neagra pe covor si ascunzând gaura. Lucru care era straniu, pentru ca exista rivalitate si ura intre pisici si batran, precum si intre pisici si caine. Mai era un episod in care pisicile au bancat bila de branza din placinta batranului.
E destul de vechi desenul, considerand ca-l tin minte destul de prost, dar sper ca cineva sa-si aminteasca.
Mersi anticipat. Dau si funda, evident.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miaunel si Balanel
Era un desen romanesc destul de vechi, de prin '80, de aceea se vedea asa

| NoFeelings a răspuns:

Ioi, îl adorrrr. Doamne, îl știu!

| Gerard9965 a răspuns:

Miaunel si Balanel =)))))
Nu le.am vazut dar le.am cautat in lista serialelor minimax. Sper ca astea sunt.
http://s130.photobucket.com/......1.jpg.html

Funda? Sunt bune? =))

| Essaria explică:

Nu e Miaunel si Balanel, considerand ca am zis destul de clar ca erau doua pisici, si le-am si mentionat si culoarea. Cainele era mare, pisicile la fel.