| MyDyddy77 a întrebat:

Exista filme cu sau despre Illuminati? happy

8 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Din pacate da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ingeri si demoni
Codul lui DaVinci
(trateaza CEVA ASEMANATOR)

Exista insa filme-documentare:
http://www.youtube.com/watch?v=an3qcuBy5Ds

http://www.youtube.com/watch?v=D6UeLg-ASks

| iamSeBy a răspuns:

Un film fain despre illuminati este Inger si demon (http://www.cinemagia.ro/filme/angels-demons-ingeri-si-demoni-17243/).

| Jokerashul a răspuns:

Eyes Wide Shut - Este cam singurul film despre subiectul asta. Este foarte discret filmul, nu stiu daca o sa iti placa. Nu este gen documentar in care protagonistul sa explice, arata societatile secrete si cum actioneaza ele. Pentru unii, filmul ese genial, mie nu mi s-a parut tocmai pentru ca este foarte discret.

| livscomsha a răspuns:

The Illuminati – filme online documentare

| AlyLov3 a răspuns:

Nu, dar exista ceva gen. Cauta pe Youtube :d Dar mai bine te-ai uitala horror straight face

| nevastuica181 a răspuns:

The ILLUMINATI DVD (Hilder,Icke,Jones, iluminati)

Masoni, Vatikan, Iluminati, Jezuiti

| Marck27 a răspuns:

Salut. Din pacate exista. Spun din pacate, deoarece toate aceste filme sau documentare ( putine la numar ) nu surprind adevarata esenta a acestui termen. In concluzie, chiar daca ai gasi ceva care ar parea folositor, de fapt este doar masca menita sa ascunda adevaratele secrete ale iluminatiilo. Sper ca te-am lamurit. sa ai o zi buna, si tine minte : masonii sau iluminatii nu pot conduce ceea ce nu cunosc.