| SebiModol1998 a întrebat:

Filme bune românești există? nu contează genul, să fie doar românesc, vreau să văd la ce standard de film suntem noi românii happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmele cu B.D(Brigada Diverse)
Cuibul de viespi
Terminus Paradis

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, BD mi se pare ca ue ti-am dat. Ti-au placut mai dracusorule?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Mi-a placut, da

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Filmul "Usturoi".
Film de amatori de lung metraj (!), cu buget mic, dar facut exceptional.

| faramatania a răspuns:

Filme românești, care mi-au plăcut:Asphalt Tango (1996),București NonStop (2015),Ilegitim (2016),Selfie (2014),Domnișoara Christina (2013),Beyond The Hills (După dealuri 2012), 4 luni, 3 săptămâni și 2 zile (2007),Bună! Ce faci? (2010),Orient Express (2004),Filantropica (2002),După ea (2007),Principii de viață (2010),California Dreamin' (2007),America, venim! (2014),Polițist, adjectiv (2009),Closer To The Moon (2014)

| onceuponatime77 a răspuns:

Nasul,Selfie,Milionari de weekend

| RigbyBarosanul a răspuns:

Selfie 69 big grin (15+

| GabrielaGabri a răspuns:

Filme amuzante romanestitongueacala, Nea Marin MIiardaru si mai este unul subtritrat Agenti sub acoperire atata stiu laughing

| marocanul77 a răspuns:

Filantropica, LoverBoy, Cel mai iubit dintre pamanteni Niki Ardelea Colonel in Rezerva, Terminus Paradis, Faleze de Nisip