| Flooryn a întrebat:

Filme horror! O sa merg cu prietenii la cabana si o sa ne uitam la filme horror. Am zis ca cele mai potrivite ar fi: Dead Silence, Paranormal Activity, Nightmare on elm street, The Rite, 1408, The exorcist. Vrem sa ne speriem tare. Ce credeti? Alte sugestii?

5 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

The Cabin In The Woods
Sinister
House At The End Of The Street
Wrong Turn 5
Grave Encounters 2
Hostel
Insidious
Martyrs
Saw
The Unborn
Shutter
Masters Of Horror (serial, 2 sez.)

| simplu0 a răspuns:

Exorcizarea lui Emily Rose, Mama 2013

| LifeIsOverrated a răspuns:

Din moment ce vreti sa ''va speriati tare'' eu as scoate 1408 fiindca nu e de groaza, e mai mult un thriller iar Nightmare On Elm Street mi se pare un film de duzina, dar nu l-as exclude neaparat. Excelenta alegere cu Dead Silence si Paranormal Activity. Din toate cel mai mult imi place Dead Silence. love struck Ai mai putea sa vezi Shutter (CEL DIN 2004), Drag Me To Hell (e conceput incat sa ai si faze amuzante prin penibilul lor dar nu e Scary Sovie sau mai stiu eu, ca sa ne intelegem), The Uninvited e dragut dar e mai mult psihologic si nu te ia din prima, tb sa ai rabdare, The Others (intorsatura de situatie la final, recomand), The Unborn, Orphan (ti lerecomand cu toata increderea), si putea sa incerci si seria The Ring dar pe mine nu m-a impresionat foarte tare si The Grudge (nu ma pronunt ca nu am vazut seria) si Blair Witch Project (din nou nu l-am vazut dar se spune ca e bun)
Am incercat sa detaliez filmele pentru ca nu imi place sa copii liste de pe nu stiu unde. Dar din toate ia-l pe Shutter (2004).m-a bantuit filmul asa cateva saptamani :-s

| Alicy a răspuns:

Si The Cabin in the woods e ok, insa pe mine nu m-a speriat foarte tare...

Paranormal Activity mie mi s-a parut o porcarie...niste efecte de 2 bani cica filmate cu o camera adevarata...mda laughing

Nightmare on elm street e foarte bun, zic eu big grin

The Uninvited e si asta foarte interesant
13 ghosts
The Orphan
Mama
My bloody Valentine
The last house on the left

Acestea sunt printre preferatele mele big grin

| AllMightyGod a răspuns:

Silent Hill toate partile.