| sopranaCadaverica a întrebat:

Filme interesante despre parfumuri, istoria parfumeriei?

17 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Filme despre parfumuri, influențele parfumului :

1)Perfume: The Story of a Murderer
2)Scent of a woman
3)Coco Chanel and Igor Stravinsky
4)Love Blossoms
5)Scents and Sensibility

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudatenie: eu nu sunt ca voi, usor de manipulat, lobotomizatilor
tot ciudatenie: mască de față, spray de hateri

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

E o poza de acum un an cand aveam par lung love struck

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Arata foarte bine poza, stai chill. Tre' sa te justifici in fata nut-job-ului de mai sus?

| Endoryus a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Are totusi privire de sociopata. Asa, putintel laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Endoryus):

Si eu detest oamenii in general, deci nu m-ar deranja deloc. Ba chiar mi-ar place foarte mult sa nu mai aud vreodata unul dintre multele erection killere ale nevesti-mii care e "~nu vrei tu sa faci sa fii in rind cu lumea". Lumea e de cacao, formata majoritar din imbecili. Daca ma miine m-as trezi si toti din jurul meu ar fi morti, noul meu hobby ar fi sa mictionez pe cadavre si sa le dau foc, cu exceptia parintilor mei, a fiica-mii, a iubirii mele din liceu (si un pic dupa), a nasilor mei de botez si fetelor lor. Cam atit.

| sopranaCadaverica explică (pentru Endoryus):

Poate de la culoare/marime. Ale ochilor.

| sopranaCadaverica explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu din contra, ii ador, dar ei cred contrariul pentru ca insist sa fiu intelegatoare de fiecare data si sa aplic logica de bun simt. Iar asta pentru ei e ca un spray care alunga mustele

| Endoryus a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Clar marimea

| Endoryus a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu trebuie sa ii urasti ca iti face rau la sanatatea mentala. Indiferenta e mai sanatoasa.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Daca vrei sa aplici logica si bunul simt in loc sa ii inghiti ca pe niste idioti ce sunt... intr-un final esti perceputa pe dos. Eu simulez foarte bine normalitatea, am niste decenii de experienta. happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Endoryus):

Nu ii urasc asa, cu pasiune... dar tot m-as pi&a pe mormintele lor!

| endociuma5 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cred ca vrei sa zici ca urasti TIPARE de oameni care ti se par foarte raspandite. Nu poti uri oameni la modul general decat daca te si incluzi, doar nu esti tu vreun sfant sau vreo entitate superioara nedemna de ura.

| endociuma5 a răspuns (pentru Endoryus):

De la o vreme vezi sociopatie peste tot mai putin la tine.
Daca nu stii ce inseamna "sociopathic stare" mai bine taci.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru endociuma5):

Nu ma ridic pe un mare pedestal, sincer. Nu am vreun gind suicidal insa nici nu imi acord mare merit fata de aia din jur. Nu ma consider pe mine destept cit ii consider pe cei din jur sub-mediocri si nu ca sa ma simt eu bine, ci fiindca asta vad si de multe ori ma si afecteaza pe mine.

| MJo a răspuns:

Perfume: The story of a murderer