| GolopențaAdrian a întrebat:

Filme sau seriale în gen cu filmele:The Peanut Butter Solution (1985) și The Boy with Green Hair (1948)?

Răspuns Câştigător
| Nătărău a răspuns:

Quadrophenia, War of the buttons, Kids (1995), The Warriors, The Education of Sonny Carson, Oliver Twist.

11 răspunsuri:
| GolopențaAdrian explică (pentru Nătărău):

The Warriors (1979) este cumva? Si restul despre ce sunt?

| Nătărău a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Da. Acela e. Sînt despre copii care fac năzbîtii. :-) The Peanut Butter Solution îl am pe watchlist și celălalt menționat de tine acum l-am pus acolo. Cele menționate de mine le-am văzut și mă gîndeam că sînt de genul cu cele pe care le-ai așezat tu aici.

| GolopențaAdrian explică (pentru Nătărău):

Pe amadoua care le-am mentionat le-am vazut.Din ceea ce ai pus mai aproape ar fi:War of the Buttons, Oliver Twist si posibil si Kids dar pe acesta nu intentionez sa il vad

| Nătărău a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Dap. WOTB e chiar tare. Dă-i o încercare și la The Warriors. E ceva Special.

| GolopențaAdrian explică (pentru Nătărău):

Sunt doua filme unul in 1994 si altul din 2011

| GolopențaAdrian explică (pentru GolopențaAdrian):

Ma refer la WOTB

| Nătărău a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

94.

| GolopențaAdrian explică (pentru Nătărău):

Stiu dar am zis ca sunt doua variante

| GolopențaAdrian explică (pentru Nătărău):

Pe cel din 94 nu il gasesc online cu subtitrare doar pe ala din 2011

| Nătărău a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Bine. Eu la ăla din 94 m-am referit. Subtitrările din partea mea strică tot filmul. Mai bine citesc cartea decît să mă uit la film cu subtitrări.

| GolopențaAdrian explică (pentru Nătărău):

Si eu m-am mai uitat la filme fara subtitrare de exemplu si primul film mentionat la intrebare la fel l-am vazut