| MrRava13 a întrebat:

Am cumparat un borcan de Peanut Butter! Chiar am vrut sa-l inecrc, doar ca are un gust mai sarat..nu stiti cum se mananca el de fapt, sau cu ce?big grin Vreau un gust la fel de bun ca cel de la TV!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Acesta este "gustul" lui, e puţin mai sărat deoarece se dorea să contracareze aroma "greţoasă" a pastei de arahide.

Pentru a "scăpa" de acea aromă ( sau de senzaţia de sărat ) se poate unge deasupra nişte gem mai acrişor ) de vişine, cireşe, prune, etc. ).

Ce ai văzut la Tv e doar o simplă reclamă...

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cum nu stii ce gust are cel de la tv, ca nu l-ai gustat, cred ca trebuie sa accepti ca asta este gustul untului de arahide si ca reclama e sufletul comertului happy Doar daca nu cumva l-ai confundat cu Nutella. Se mananca la fel ca orice unt, numai ca nu are gustul de lapte, ci are acest gust - mie mi se pare gretos. Pe paine, asa poti sa-ti explici cum mananca americanii paine cu unt de arahide si jeleu happy

| LIN2010 a răspuns:

Gustul de la tv este doar o inchipuire, adevaratul gust este acela pe care l-ai simtit tu, daca nu-ti place asta e altceva, doar reclama e sufletul comertului, nu? Respecte

| gRasuPCH a răspuns:

Se numeste Unt de Arahide -> se prajeste painea si se serveste dimineata ca prima masa in U.S.A si Canada se bea cu un ceai (doar ceai) indulcit.