| anonim_4396 a întrebat:

Filmul titanic a fost adevarat? sad.
Stiu ca era vaporul titanic si ca au murit multi oameni in el asta e adevarat, dar nu sunt daca si povestea de dragoste este adevarata. Voi ce spuneti?

23 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Chestia cu scufundarea vaporului da e adevarata.
poate si povestea de dragoste cine stie.erau multi oameni pe vapor. totul e posibilbatting eyelashes

| Skylerx a răspuns:

Nu este adevarat nimic din filmul titanic! Povestea de dragoste poate, dar faza ca au murit multi oameni nu este adevarata!

| anca174 a răspuns (pentru Skylerx):

Tu spui exact invers! mai documenteaza-te inainte sa iti dai cu parerea. Este foarte adevarat ca ca vaporul s-a scufundat si au murit peste 1500 de oameni,, povestea de dragoste in schimb nu este adevarata! Cauta lista supravietuitorilor si vei vedea ca nu exista nimeni cu numele rose!

| PredatoR a răspuns:

N-a fost nici o poveste de dragoste... sau poate or fi fost drame de genul asta cine stie, dar nu putea sa faca filmul cum s-a intamplat in mare "Pleaca vaporul din port, merge ce merge, se loveste de Iceberg si se scufunda"laughing Trebuia sa bage si o poveste de dragoste sa fie atragator si palpitant filmul.
funda?big grin

| PredatoR a răspuns:

@ღRatSushKღ
Atunci ne cacam in funda talaughing

| Blackwoman27 a răspuns:

Sunteti zuzu rau frustrated. Nu mai cereti atata acea fundita tampita daca o meritati vo dau(si fara sa ziceti)dar in cazul asta chiar nu vo mai dau nici celui ce o merita ca m-am saturat.
PS: imi astept stupizii oh go on

| DomnisoaraLove a răspuns:

Nu dar ca sa para filmul mai interesant au bagat si o poveste de dragoste pentru ca asa se scufunda Titanicul SI doar atat era plictisitou dar ca sa capteze atentzia oamenilor au bagat si poveste de dragoste de unde crezi ca stiau ei despre asta>P.S Nu a existat povestea de dragoste

| danpopa a răspuns:

Un vapor cu citeva mii de oameni trebuia cineva sa se indragosteasca unul de altul, eu cred ca in film totul este dramatizat

| ɹǝʞoſ a răspuns:

Da,chiar este adevarata povestea de dragoste dintre cei 2 straight facesad. Dupa mine e pacat oh go on saraca fata straight face sad. Trist :-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

happy da este adv, de muuuuult pe la inceputul lui 1900 si ceva a fost acest urias vapor(cel mai mare la vremea aceea)si au dat de un aizberg si a fost distrus...sa scufundat ne avand atatea barci de salvare, au murit foarte multi oameni foarte multi copii pana in 6 ani, in filmul acesta putem happy sa intelegem rautatea omului pe cei bogati ia urcat in barci si pe cei saraci ia inchis pe vapor happy si nu este adv povestea de dragoste personaje fictive big grinFuNdA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Filmul e inspirat dintr-un caz real.

| trifescugabriela a răspuns:

E adevarata intamplarea! Acuma e pos sa o mai fi impodobit ei cu cate ceva dar esentialul e adevarat!

| ramonia a răspuns:

Povestea e adevarata, adevarata rose din titanic traind in momentul realizarii filmului, ea si-a povestit povestea de dragoste din tinerete. frumos film funda?

| anca174 a răspuns (pentru ramonia):

Baba din film e o actrita, daca vei cauta lista cu supravietuitori vei vedea ca nu a existat nici-o rose

| Behindyou a răspuns:

Au murit 1572 de oameni. Si tu te intrebi daca a existat o poveste stupida de dragoste?
NU. Nu a existat una, au fost sute de cupluri, sute de indragostiti pe Titanic. Familii care au plecat la clasa a IIIa cu speranta ca vor ajunge pe Noul Pamant, la o viata mai buna, au sfarsit in apele inghetate ale Atlanticului.
De ce? Din cauza rautatii oamenilor. Daca bogatii aia excentrici nu erau atat de disperati, puteau fi salvati mult mai multi oameni. Barcile de salvare, si asa, putine, suportau greuatatea a 70 de barbati.
Dar nu, ei s-au suit 12 in barca. Si in loc sa fie salvate 14000 de vieti, sau poate chiar mai multe, au fost salvati 710 de bogati excentrici, si cateva femei si catica copii.
Au murit oamenii cu sperante, care au plecat cu vasul ala, doar din cauza ca nu mai aveau cu ce sa traiasca. Nu s-au dus din placere, in croaziera. Si totusi, EI au murit, si nu nemernicii care i-au lasat acolo, din cauza egoismului.

BOGATII meritau sa moara, nu copii amarati cu familiile lor, care, nu voiau altceva decat sa traiasca mai bine.

| JustABelieber a răspuns:

Eu zic ca este adevarat. povestea de dragoste nu prea stiu, sigur stii doar ca filmele nu sunt facute chiar dupa intamplarea reala.dar probabil a fost adevarat.eu nu stiu pentru ca nu am fost acolo.

| PinkStyle a răspuns:

Este adevarata, cum zice si ramonia ca actrita si-a povestit povestea si asa s-a realizat filmul. si ralucuta nimeni nu a zis ca au murit toti oameni! unii au supravietuit dar foarte putini happy Sper ca ti-am fost de folos! happy

| Nicu_6664 a răspuns:

Ma tot e adevarat ma e poveste lui rose de dragoste si totul e adevaratwinking da titanic 2 e o prostie omeneasc

| BueyAstaMika a răspuns:

Eu cred ca a fost inspirat din fapte reale.

| vladimirovici a răspuns:

Bineinteles ca este o fictiune
orice film este o fictiune

| minutzu0025 a răspuns:

Celebrul film TITANIC este insipirat din viata reala! Iar povestea de dragoste dintre cei doi nu se stie!

| Na_Mi_1990 a răspuns:

Nu stiu asta vroiam sa spun