| Ghostpainter23 a întrebat:

FUNDA! AJUTOR! Caut un film de innebunesc, va rog, ajutati-ma! Acum in urma cu vreo 2 ani m-am uitat pe Kanal D la un film horror la ora 12 noaptea. Este ceva de genul: in evul mediu, unui om ii moare sotia si merge la vrajitoarea din sat ca sa il ajute sa o aduca inapoi la viata pe sotia sa. Apoi asta incepe sa ii spuna o poveste legata de un student la medicina care isi dorea sa gaseasca elixirul vietii, sa ii trezeasca pe morti inapoi la viata. Asadar el pleaca sa strabata lumea, si intr-un sat da de un batran savant, nebun, care taie capul unui caine in vazul tuturor. Apoi face un fel de vraja si ii pune capul inapoi, dar invers, si cainele se trezeste turbat la viata. Tanarul student este profund miscat de acest spectacol. Se duce sa locuiasca la casa unui om si descopera ca tanara sa sotie, intretine relatii cu un zombie, in cimitir. Filmul este fantasy-horror in genul Sleepy Hollow, nu stiu despre el decat ca este filmat inainte de 2009. nu stiu nici un actor, nici anul, nici nimic. Va rog! Dar funda celui care mi-l gaseste! sad

2 răspunsuri:
| S1mplu a răspuns:

Cam tarziu cu raspunsul dar cred ca te referi la unul din episoadele de la seria " Masters of Horror " sper ca ti-am fost de ajutor; 3

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În anul 2011? Ești sigur/ă?