| siminafive5 a întrebat:

Funda! Fanii Harry Potter, mai o sa apara in 2013 inca un "film" din Harry Potter? sau o sa mai apara vreunul?

ps: Eu inca nu l-am vazut pe tot, sunt la partea a 5 a.

Răspuns Câştigător
| HeiligKreuz a răspuns:

Nu mai apare.Au fost 7 carti si 8 filme (Talismanele Mortii Partea 1&2).

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu va mai aparea niciun film, cel putin nu bazat dupa o carte de J.K., pentru ca ea a scris acum o carte non-S.F. si probabil nu se va mai intoarce la SF curand. Dar cum Batman, Xmen, Spiderman, toate au cate o revenire spectaculoasa, cine stie, poate va mai aparea ceva peste zece ani.
Totusi Rupert Green s-a lasat de actorie in filme si a inceput spectacole pe Broadway, visul lui de-o viata, si oricum a urat toata viata filmul asta, a jucat in el doar pentru bani. Asa ca daca va aparea, va fi ca un film cu James Bond: va avea numele Harry Potter, dar majoritatea actorilor vor fi altii.

| TheStory a răspuns:

Numai apare, s-a incheiat seria.

| ilinca1901 a răspuns:

N-o sa mai apara in 2013 uite poti citit aici:Finalizarea seriei

În decembrie 2005, Rowling a scris pe website-ul ei că „2006 va fi anul când voi scrie ultima carte din seria Harry Potter". În cele din urmă, tot pe pagina ei personală de internet, a anunțat data lansării ultimului volum, Harry Potter și Talismanele Morții, ca fiind 21 iulie 2007.

Cartea în sine a fost terminată pe 11 ianuarie 2007, în hotelul Balmoral din Edinburgh. Rowling a mâzgâlit pe spatele unui bust al lui Hermes: „J. K. Rowling a terminat de scris Harry Potter și Talismanele Morții în această cameră (625) pe 11 ianuarie 2007".

Rowling a mai spus că ultimul capitol din cartea 7, epilogul, a fost scris „undeva prin 1990".