| AndraAlee a întrebat:

Fundita! Ce-i care se uita la Iubire cu chip rebel imi puteti spune cum Ana Julia este demascata? Si toti afla ca ea i-a facut multe rele lui Marichuy?

Răspuns Câştigător
| MuñequitaLoka a răspuns:

Pei Ana Julia ii spune lui Marichuy ca asteapta un copil de la Juan Miguel (cara nu este adevarat e copilul lui Amador) si cand parintii lui Marichuy isi dau seama ca ea ii vor raul ficei lor, o dau afara din casa. In ziua nuntii lui Marichuy cu Juan Miguel, Ana Julia ii trimite o scriscoare lui M. ca si cum ar fi scris-o Juan M. sa se vada la biserica mai repede. A.J. apare insarcinata in luna a noua si o sechestreaza pe M. In momentul in care politia le-a localizat A.J. decide sa dea foc incaperii, dar in timpul incediului ei i se rupe apa, iar M. incearca sa o salveze din incendiu. Marychuy o ajuta sa nasca, chiar daca Ana Julia deja s-a avea cateva arsuri. A.J. naste o fetita, pe urma ii cere iertare lui M. dupa care moare.
fetita e data spre adoptie, iar Juan Miguel si Marichuy se casatoresc.

1 răspuns:
| Julieღ a răspuns:

Buna, Ana Julia face o obsesie pentru Juan Miguel si inventeaza tot felul de minciuni pentru a-i despartii, inclusiv faptul ca asteapta un copil cu el. La final Marichuy descopera ca este de fapt copilul lui Amador si atunci isi da seama ca tot ceea ce i-a zis Ana Julia au fost doar minciuni. In final isi da seama ca Juan Miguel a iubit-o intotdeauna si reuseste sa treaca peste trauma si il iarta. Happy End!