| Lupică27 a întrebat:

Hai norocel, as dori sa-mi recomandati si mie ceva seriale interesante. Tocmai am terminat stranger things si sincer...nu prea m-a prins asa.
Imi plac astea gen cernobyl, true detective, umbre, mai mult astea facute de hbo dupa cum se vede.
Nu stiu as vrea ceva cu mult mister, rasturnari de situatie, joc actoricesc bun.
Nu prea imi plac astea gen breaking bad, narcos, etc.

17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

The Witcher
Squid Game
The Last of Us

| Lupică27 explică (pentru Simpatic):

Las of us o mizeri woke, witcher am vazut si a fost misto, squid game nu stiu nimic de el, o sa ma interesez.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Squid Game este foarte apreciat de cei care l-au vazutwinking

| LoveSleep a răspuns:

Dark - Genial, dar complicat, cu calatorii in timp si chestii de iti dau mindfuck
Ozark - o sa iti placa 100%. Uita-te doar la un episod si vei continua sigur
Banshee - daca iti place actiunea, e cel mai bun pe care l-am vazut, pe partea asta
All of us are dead - daca iti plac astea cu zombie (e mai bun decat pare)
Alice in Borderland - excelent, o sa iti placa sigur

Le poti lua pe rand, in orice ordine.

| Lukasssz a răspuns:

Westworld
Mare of Easttown
True Detective
The Night Of
Fargo

| TheGentleman a răspuns:

Shogun

Sex Education

Barbarians

Knightfall

The Flash

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relic Hunter (1999)

| Lupică27 explică (pentru anonim_4396):

Bre, serialu asta nu era pe tvr inainte?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lupică27):

Ba da. Se difuzează în continuare. Chiar zilele trecute am văzut un episod la TV.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu ma uitam la serialul acesta cu iz de "tomb raider", dar ma uitam pentru Tia Carrerewinking
este adevarat ca si personajul Nigel era un simpatic, asa ezitant si nedescurcaret cum era el

| adryang78 a răspuns:

Cititorii de oase
Castle
NCIS
CSI

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Vezi pe hbo însoțitoarea de zbor, pe axn mai sunt csi
Şi mie imi plac la nebunie.
mai e pe hbo nu-i retin numele acum e o fata pierduta, si frasu merge in cautarea ei( tare fain).
Sau Fata din mlaştina pe hbo. fain

| eduardie0 a răspuns:

Recomand din tot sufletul Final Destination. nu e serial, e film cu 5 parti dar e efectiv superb

| Lupică27 explică (pentru eduardie0):

Le-am vazut cand au aparut.

| 0ur0b0r0s a răspuns:

- HIS dark materials (un univers in care fiecare persoana are un "daemon" legat de ea, care e de fapt intruchiparea sufletului lor. Exista ceva pe nume "dust" care reprezinta materia neagra si se incearca descoperirea ei, ce reprezinta de fapt si cum se pot face conexiuni si cu alte universe, trecand de conditia actuala indoctrinata. Povestea e despre o fata care trebuie sa indeplineasca o profetie, e mai mult de aventura dar daca stii de filmul golden compass, serialul e mult mai smecher si e inspirat de acolo)

- Behind her eyes (un psihiatru cu sotia lui se muta intr-un nou oras, tipul ajunge sa se indragosteasca de o tipa din noul oras insa pe cum avanseaza plotul, se ajunge la subiecte precum proiectie astrala si ceva din trecut care bantuie prezentul. Nu e exagerat de mistic, mai mult psihologic si cu un plot twist absolut imens la final laughing) )

- Dark ( pe premisa viitorul afecteaza trecutul / calatorii in timp/ etc. In functie de ce ai mentionat, daca nu l-ai vazut, trebuie sa il vezi neaparat)

- Yellowjackets (incepe cu un grup de tipe de liceu dar e prezentat in paralel cu ele ca adulte. E inspirat din Lord of the flies. Cat inca sunt liceene, avionul lor se prabuseste in padure unde raman peste un an de zile si sunt nevoite sa adopte stiluri... dubioase sa zicem, de supravietuire. Nu implica doar survival ci si putin gore in primul sezon, si mai mult tribalism in al doilea. Paralela intre ele in liceu vs ele adulte e geniala, te tine intrebandu-te de ce au iesit cum au iesit, cat de diferite sau asemanatoare sunt versiunile lor si incotro duce. Inca se deruleaza si inca se cauta motivul pentru care se intampla ce se intampla in padure. Al doilea sezon da mult mai grav pe planul psihologic decat pe cel gore. Misterul la baza e ce e in padurea aia, daca inca exista sau daca sunt toate pur si simplu nebune)

| Lupică27 explică (pentru 0ur0b0r0s):

Interesante, le iau in considerare, am auzit de yellowjackets si behind her eyes suna ciumeg.

| 0ur0b0r0s a răspuns (pentru Lupică27):

Yellowjackets e putin mai ciumeg ca behind her eyes in sensul de gore dar in rest nu implica "batausisme" sa zicem asa, sunt mai mult pe psihologic happy vizionare placuta!