| CatalinaPaulaM a întrebat:

Hei!
Am cam terminat toate serialele și nu prea știu la ce să mă mai uit. Aș vrea câteva filme mișto, dar nici seriale noi nu refuz. Sunt genul care apreciază chestii gen "The Vampire Diaries", "The Originals", "Teen Wolf" ș.a.m.d., am văzut cam toate serialele de genul și aș vrea și niște filme care să fie pe acolo, am văzut celebrul "Twilight" și chiar nu am habar la ce să mă mai uit...
La seriale, accept orice varietate, am văzut și „Reign", „The White Princess", „American Gods", „Sons of Anarchy" cam tot ce-i cunoscut.
Cine mă ajută cu niște filme mișto și poate și cu niște seriale faine?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Filme:Fallen (2016),Colossal (2016),Évolution (2015),Anna (Mindscape 2013), Birth (2004),Brand New-U (2015)
Seriale:Stranger Things, Shadowhunters: The Mortal Instruments, The OA, 3%, Riverdale, 13 Reasons Why, Beyond, mai poți să încerci și Ozark - 2017, Dimension Four-Oh-Four 2017, Twin Peaks 2017

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La filme chiar nu stiu ce sa-ti recomand. Nu-mi dau seama de gen.
Seriale : Bates motel, gossip girl, true blood, stranger things, game of thrones, 90210, dexter, the mentalist, prison break, house of cards.

| CatalinaPaulaM explică (pentru Adry05):

Am văzut toate serialele astea happy
La filme, nu prea știu, ceva gen fantasy, dramă, creaturi supranaturale, ceva care să fie fantasy dar să nu dea în horror.

| Adry05 a răspuns (pentru CatalinaPaulaM):

Ok, atunci alte seriale :
Banshee, Lie to me, how to get away with murder, spartacus, big little lies, black mirror, scream queens, you`re the worst, the royals, orphan black, penny dreadful, the mick, 13 reasons why, riverdale, underground, good girls revolt.
Filme : fantastic beats and where to find them, planeta maimutelor (sunt mai multe parti), Avatar, Alice in wonderland, Alice in tara oglinzilor, Charlie si fabrica de ciocolata, Finding Neverland, war of the worlds, The martian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seriale > House MD, Hannibal, Billions, Chicago MED, Lie to me, Luther.
Filme > The silence of the lambs, Bridge of spies, Sully, Instinct 1999, Basic 2003.

| oykoj98 a răspuns:

Daca vre fantasy vezi The Hobbit (2012-2014) si The Lord Of The Rings (2001-2003) amandoua sunt trilogii si sunt legate intre ele. Hobbit se iintampla înainte de LOTR dar poți sa le vezi in ce ordine vrei ca înțelegi.

| Adelina46 a răspuns:

The 100, Shadowhunters, Stranger Things, Witches of East End, Revenge, Riverdale, Grimm, 13 Reasons Why, Girlboss, Sense 8

| Adelina46 a răspuns:

The 100, Stranger Things, Riverdale, Shadowhunters, Grimm, Sense 8, 13 Reasons Why, Girlboss, Witches of East End, Revenge

| Greyrose01 a răspuns:

Seriale faine: stranger things
Under the doom
Izombie (posibil sa fie genul tau)
Și la filme sunt muuuult dar încearcă
Colateral beauty
Collide
Before I wake
Signs
I am Legend
Blood father
A dogs purpose
Paper towns
Tomorrowland
Nu știu dacă serialele merg dar filmele merita văzute