| Tyna33 a întrebat:

Hei! Am vazut mai demult un film dar nu mai stiu cum se numeste.Va spun cam ce e mai important din el....Nu am vazut filmul de la inceput dar am prins ce era esential:ceva despre un fel de melc sau nu stiu ce care iesea dintr-o scoica si indeplinea dorinte.Si stiu ca sfarsitul era ca le vine inapoi tatal din razboi la copii care au gasit scoica daca o pot numi asa. Daca ma puteti ajuta va rooog! Funda! happy

Răspuns Câştigător
| supermarketuldefilme a răspuns:

Intuitia imi spune ca ar fi vorba de filmul ecranizat dupa romanul cu acelasi nume 'Five children and it' 2004, cu Kenneth Branagh (un actor mai cunoscut decat ceilalti din distributie). Conform http://en.wikipedia.org/wiki/Five_Children_and_It_(film) filmul povesteste aventurile a 5 frati lasati de tatal lor – plecat sa lupte in primul razboi mondial – sa locuiasca in casa unchiului lor impreuna cu fiul acestuia. In aceasta casa descopera o usa secreta, unde intalnesc o creatura denumita 'sand fairy', care indeplinea dorinte. Se pare ca aceasta creatura semana cumva cu un melc (sau ceva asemanator).

Intuitia mea e corecta sau nu?