| Alexiaaa099 a întrebat:

Hei! Cine imi poate recomanda si mie un anime gen "Kaichou wa maid sama" sau "Special A" cu o poveste de dragoste cu un final frumos? Vreau sa stiu si actiunea puppy dog eyes. Multumesc, FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Syriaa a răspuns:

1. Hanasakeru Seishōnen - Este vorba despre o fata care trebuie sa isi aleaga viitorul sot. Tatal ei ii face cunostinta cu mai multi pretendenti, din care ea trebuie sa aleaga.

2. Ouran highschool host club - Haruhi Fujioka este o studenta cu bursa la prestigioasa Academie Ouran, situata in Bunkyo, Tokyo. Cautand un loc linistit pentru a studia, Haruhi descopers a treia camera de muzica, un loc unde Host Club-ul Academiei Ouran, un grup de sase studenti, se aduna pentru a distra clientele, si anume studentele Academiei. In timpul primei intalniri, Haruhi sparge accidental o vaza antica estimata la o suma foarte mare si i se ofera sansa de a-si plati datoria lucrand la Club. Parul scurt, tinuta neglijenta si infatisarea ambigua sunt motivele pentru care cei sase baieti, initial, o confunda pe Haruhi cu un baiat. Toti sunt de acord ca Haruhi ar fi o 'gazda' buna, sfatuind-o astfel sa se alature Clubului. In cele din urma, ea este de acord sa devina membru oficial al grupului (imbracata ca un baiat), in scopul de a-si achita datoria cat mai curand. Baietii afla mai tarziu ca ea este, de fapt, o fata, dar decid sa pastreze acest lucru secret.

3. Fruits Basket - Este vorba despre o fata orfana care este gazduida de o familie in schimbul treburilor casnice. Ea descopera ca aceasta nu este o familie obisnuita, ci una mai deosebita. Aici apare magia. Membrii familiei se transforma in animalele din zodiacul chinezesc atunci cand sunt imbratisati. Partea cea mai interesanta este ca fata se va indragosti de unul din membrii familiei...
Restul afli singura daca doresti sa vizionezi happy