| ImHereForYou a întrebat:

Hei-Hei TPU! Ce faceti?!?
Vreau si eu filme de dragoste gen: un baiat este placut de toate fetele si se crede smecher, pana intalneste fata de care se indragosteste si nu-i da importanta! tongue
Like si multe voturi pozitive pentru toti...dar funda pentru cel care da cele mai multe si mai frumoase!
Mersi muult! tongue big grin

Răspuns Câştigător
| AbigailCiobotaru a răspuns:

Eu stiu multe filme de genul acesta, dar sunt asiatice, sper sa nu te deranjeze, cateva exemple sunt:Boys before flower-este vorba de 4 baieti care arata foarte bine si sunt si bogati,toate fetele mor dupa ei,mai putin o colega noua care nu ii suporta,chiar dandu-i un picior in gura unuia dintre ei(lucru care era de necrezut pentru acei baieti),e super filmul, un alt film e Playful kiss-unde cea mai proasta fata din scoala e indragostita de cel mai frumos baiat din scoala,tip care nu suporta fetele proaste.
-Secret garden,e un film in care un bogatas frumos se indragosteste de o actrita cascadoare,crezand ca a innebunit,filmul are si o parte SF deoarece la un moment dat acestia ajung intr-o padure,la un han vechi unde primesc doua sticle cu vin. Apoi amandoi beau vinul in aceeasi noapte pe timp ploios cu tunete si fulgere,iar a doua zi,spre surprinderea acestora isi schimba corpurile,mori de ras-este si comedie si drama in acelasi timp.
-My girl,este super filmul,este vorba de o fata care nici macar casa nu are,se indragosteste de un bogatas,in casa de vacanta a caruia se ascunde pentru a putea dormi,peste ceva timp el o angajeaza ca nepoata bunicului sau,aceasta fiind singura sansa a batranului de a mai trai,etc.
-Another cinderella story-e un film englez in care un cantaret vine la scoala unei fete nepopulare,el se indragosteste de ea si de modul ei de a dansa,dar ea se amageste spunandu-si ca nu are nici o sansa in fata lui.
-You're beautiful-un film in care un baiat intra intr-o formatie cunoscuta formata din trei baieti,dar acesta trebuie sa faca o operatie,si o roaga pe sora sa geamana sa cante in locul sau,dandu-se drept baiat(a,ea era o maicuta),si secretul sau este aflat de doi dintre baietii din formatie si apar unele complicatii, printre care ambi baieti incep sa o placa, fiind destul de grijulii cu ea, spre surprinderea celui de-al treilea baiat, etc.
Sper ca ti-am fost de ajutor si ca poate o sa iti placa aceste filme.

| ImHereForYou explică (pentru AbigailCiobotaru):

Uff...singurul care nu e serial e 'Another cinderella story'...da' e foarte frumos!
Mersi mult...da' mai astept, in speranta ca voi mai primi filme, nu seriale...chiar nu m-ar deranja daca ai fi tu aceea persoana!

4 răspunsuri:
| AbigailCiobotaru a răspuns:

Scuze,cred ca nu am fost prea atenta la intrebarea ta, ei bine atunci un film ar fi 100 de zile cu domnul arogant.

| Ella6 a răspuns:

Buna! A walk to remember e fix pe descrierea ta sincer. Tipul e smecher si golanas asa iar ea e fata de preot din ce-mi amintesc. Merg la acelasi liceu iar el ii cere ajutor cu ceva teme parca si se indragostesc pe parcurs desi ea e genul de fata plicticoasa etc. Singura problema e ca are final trist pentru ca ea e bolnava si moare la final.