| Allealexandra123456 a întrebat:

Hei.
Mi-am făcut cont de Netflix și nu găsesc anumite seriale *de exemplu tvd, the originals și îmi dă doar 2 sezoane din Riverdale*.
Contează dacă cardul pe care îl folosesc să plătesc contul de Netflix îi din Italia?
Cum fac să le găsesc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Netflixul nu are aceleasi filme in toate tarile.
Cine plateste licenta de difuzare, poate difuza anumite filme.
La fel si cu sezoanele. Netflix Romania inca nu a platit pentru urmatoarele serii sau sezoane, de la Riverdale, de aceea nu poti vedea decat primele 2 sezoane.
Cand le vor cumpara, te va anunta Netflix ca au aparut seriale noi.
Nu conteaza daca cardul tau este eliberat de o banca in Italia, Romania sau alt colt de lume, conteaza ce tara accesezi la Netflix.
Un VPN iti ofera posibilitatea sa te vezi orice Netflix din lume, dar costa vreo $40 - $50 de americani pe 6 luni, ca sa ai acest VPN.

| Allealexandra123456 explică (pentru Violleta2022):

Păi asta-i faza
Am prieteni carora le dă toate sezoanele din Riverdale
Chiar si tvd etc?‍♀️

| AdrianPROgamer123 a răspuns:

Nu poti urmarii toate sezoanele sau serialele care se difuzeaza la televizor sau in alte tari.
Daca vrei sa vezi mai multr filme poti folosi popcorn time car este si gratuit dar poti viziona numai filme, nu si seriale. Alta varianta ar fi HBO GO care are filme mult mai cunoscute, dar cred ca sunt mai putine decat pe Netflix. Dar hbo go coasta si el bani. Sper ca te-am ajutat?