| MonuRares1997 a întrebat:

Am o intebare.Eu ma uit la Game of Thrones(Urzeala Tronurilor)si as dorii sa aflu daca serialul are legatura si cu cartile celelalte (Inclestarea regilor) nu numai cu Urzeala Tronurilor.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, au fost ecranizate primele 3 carti si vor fi ecranizate si urmatoarele. Titlul serialului a fost luat dupa prima carte si nu dupa titlul septologiei (Cantec de gheata si foc).

2 răspunsuri:
| AndreiDanut1996 a răspuns:

Nu tot are legatura deoarece in film apare si viziunea regizorului

| fgmijpb a răspuns (pentru AndreiDanut1996):

Serialul e bazat pe carte desteptovic