| CristinaMihaela91 a întrebat:

Hei! Puteti sa imi recomandati si mie o comedie romantica? Mersi

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Cateva dintre ele:

"Hitch" "Bridget Jones" "Love actually" "Serving Sara" "10 things I hate about you" " Mic dejun la Tiffany's" " Sabrina" "October Sky" "Monster-in-law " "Italiana pentru incepatori " " Wimbledon " " Povestea unui cavaler " "How to lose a guy in ten days" "Me, Myself & Irene" "Liar Liar" "Bruce Allmighty" "The Girl in the Caf"

2 răspunsuri:
| 8mariastar a răspuns:

Lumea lui Arthur Newman
Lumea lui Arthur Newman este o tragi-comedie britanica ce are in centrul sau doi oameni disperati sa-si refaca viata, sa se indragosteasca si sa gaseasca o cale pentru a accepta responsabilitatea a ceea ce sunt cu adevarat.

Colin Firth si Emily Blunt sunt protagonistii acestei comedii romantice de a carei regie se ocupa Dante Ariola. Filmul ne spune povestea unui barbat care e atat de nemultumit de viata pe care o are incat isi cumpara o noua identitate. In curand se indragosteste de o femeie care ascunde un secret mai mare ca al lui.

About time
Este o comedie romantica fantastica ce combina calatoria in timp cu iubirea.
Cand implineste 21 de ani, Tim Lake (Domhnall Gleeson ) afla de la tatal sau ca are capacitatea de a calatori in timp... Tim nu poate schimba istoria, dar poate schimba ceea ce se intampla in viata lui, asa ca se hotaraste sa-si faca viata mai buna... gasindu-si o iubita. Din nefericire, aceasta misiune se dovedeste a fi mult mai grea decat isi imaginase iar pentru a-si mentine o relatie, calatoria in timp nu-i este de foarte mare ajutor.
Distributia acestei comedii, scrisa si regizata de Richard Curtis, e formata din actorii Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy, Tom Hollander, Margot Robbie

Girl most likely
Ne-o readuce in atentie pe Kristen Wiig (Bridesmaids), in rolul lui Imogene, o femeie in jur de 30 de ani care la varsta adolescentei a cunoscut succesul dar care in prezent are parte numai de ghinioane. Cand este parasita de catre iubit, Imogene pune la cale un plan nerealist, menit sa-l readuca in bratele ei: isi insceneaza o tentativa de sinucidere. Iubitul ramane insensibil la gestul ei, dar Imogene este luata sub observatia mamei (Annette Benning) care isi propune sa o aduca pe calea cea buna.
Alaturi de Kristen Wiig si Annette Benning mai apar actori precum Matt Dillon, Darren Criss, Mickey Sumner, Nathan Corddry s.a.