| Nothingimportanttoyou a întrebat:

Hei,stie cineva niste filme bune cu drame si sinucideri? ceva asemanator cu girl, interrupted / veronika decides to die / suicide room.

6 răspunsuri:
| misu2315 a răspuns:

The Happening - mai multe sinucideri in alt film nu vezi

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sinuciderea fecioarelor (Virgin Suicides), 1999; Control
(2007), Pantofiorii roşii (The Red Shoes), 1948; Iubire la New York (Two Lovers), 2008; Anna Karenina, 2012; Suicide Club (2001), Al șaptelea continent (The Seventh Continent), 1989; Rebel fără cauză (Rebel Without a Cause), 1955; Tinereţe furată (Girl, Interrupted), 1999; Focul fatidic (Le feu follet), 1963; Hotelul de 1 milion de dolari (The Million Dollar Hotel), 2000; O iubire fără sfârșit (What Dreams May Come), Elephant (2003), 1998; Zmeie (Kites), 2010; Guzaarish (2010), Călugărița (Storia di una carpinera), 1993

| faramatania a răspuns:

Disconnect (2012),The Last Word (2008),Fedora (1978),Angels Crest (2011),2:37 (2006)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drame:
Titanic(filmul la care toate fetele plang) :)
Always only you(are o poveste impresionanta-l-am vazut si revazut de cateva ori-vezi snopsins-)
City of angels
Hackicho:A dog's tale
Pieta(duce cu gandul la Pieta lui Michelangelo)
Autunum at New York
Schinderl's list (un film impresionant despre dramele suferite de evrei in perioada holocaustului si despre marinimia omeneasca)
Boy in striped pijamas(impresionant pana la lacrimi...)

Bang bang you're dead
http://www.cinemagia.ro/filme/bang-bang-youre-dead-8494/
Dangerous minds