| xGlontz a întrebat:

Hei TPU am un televizor cu usb si vreau sa copiez un film pe stick ca sa il vad pe televizor dar cand il pun si bag sticku in TV nu merge subtritrarea.Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| IepureleCuLopată a răspuns:

La unele TV, subtitrarea trebuie setată, caută în telecomandă un buton sau la televizor, în caz că ai Home Cinema, se setează din telecomandă trebuie să apară SUBTITLE, subtitrarea poate intra automat doar dacă are setările normale, trebuie să fie pe stick doar filmul si subtitrarea, subtitrarea TREBUIE SĂ aibă același nume ca și filmul pentru a rula odată cu el ( în caz că ea se activează singură la televizorul tău )

2 răspunsuri:
| kenNNzorFTW a răspuns:

Incearca sa iei alta subtitrare, sau sa cauti setariile din televizor, pentru subtitrare.
Bafta!

| donnie112 a răspuns:

Pai trebuie sa te uiti in setarile tv-ului, sa setezi de acolo, sau poti descarca de pe net filmul cu subtitrare inclusa