| Lenard_Marian_2000 a întrebat:

Am văzut odată un film in care apărea un corvette negru pe care polițiștii trebuiau sa il opreasca...imi aduc aminte o scena in care a trecut corvette ul pe langa polițiștii care stateau cu radarul si ziceau ceva ca au prins un avion pe radar sau ceva de genu. Imi puteți spune cum se numea filmul?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

The Wraith (1986)? dar nu-i Corvette, e un Dodge M4S
http://www.cinemagia.ro/filme/the-wraith-justitiarul-8391/

| Lenard_Marian_2000 explică (pentru faramatania):

Nu..era ceva de prin 2007 incoace pana in 2014... știu sigur ca era un chevrolet corvette..si tipul ala care il conducea a rapit nevasta unuia dintre polițiști. parca era un politist mai bătrân si unul mai tânăr si tot incercau să il oprească

| Lenard_Marian_2000 explică (pentru faramatania):

Si parcă erau prin vestul sălbatic... stiu ca corvette-ul mergea cu viteza si un jeep de politie venea din partea opusa spre el iar corvette ul fiind mai sport a reusit sa intre pe sub el rasturnand-ul

| faramatania a răspuns (pentru Lenard_Marian_2000):

Cu un Chevrolet Corvette ZR1 (negru) și acțiunea prin Vestul Sălbatic este:The Last Stand 2013
uite două imagini din film (mașina respectivă)
http://imgur.com/a/63vZA

| Lenard_Marian_2000 explică (pentru faramatania):

Ăsta e mersi