| LaraClarice a întrebat:

Hei TPU!
Care este numele real al doctorului Who?
Cine este mama fiicei lui?
Femeia care apare in episodul reintoarcerii stapanilor timpului este mama sau sotia doctorului Who?
Stie cineva unde pot gasi filme cu David Tennant?

5 răspunsuri:
| EdiiThxoxo a răspuns:

Www.wikipedia.ro, gasesti orice informatie ai nevoie despre tot ce te intereseaza :*

| LaraClarice explică (pentru EdiiThxoxo):

Mda...nu prea am aflat mare lucru. De fapt nu am aflat nimic din ce ma interesa.

| EdiiThxoxo a răspuns:

Trebuie sa stii ce cauti, de exemplu rolul lui doctor who l-au jucat mai multi actori de-a lungul timpului, si nu sunt chiar un mare fan al serialului...:d deci mai cauta...

| TheTimeLady a răspuns:

Deci, numele real al Doctorului este necunoscut. Doar Clara l-a stiut dintr-o carte, River Song ii stie numele real, si mai sunt alti companioni care i-au stiut numele.

Fiica Doctorului (banuiesc ca vorbesti de Jenny?!) nu are o mama. Ea a fost creata printr-un transfer genetic de tesut de pe mana acestuia. Daca vorbesti de tipa ai blonda, creata, aia este Melody Pond/River Song. *SPOILERS!* Ea este de fapt fiica lui Amy si Rory si are calitati de Doamna a Timpului datorita faptului ca afost procreata in Time Vortex.

Nu se stie cine e tipa aia

Filme cu Tennant ar fi 'Single Dad', "True Love". Insa pe YouTube gasesti 'Hamlet' in care joaca David (e de fapt actor de teatru) sau "Casanova".

Sper ca am fost utila!