| PunkyA a întrebat:

Ce seriale imi recomandati? Ar fi bine daca ati putea sa-mi dati si niste detalii despre ele, ca sa-mi fac o parere.
P.S. - deja am vazut Gossip Girl, The Vampire Diaries, The Secret Circle, Pretty Little Liars, Hart Of Dixie.

Răspuns Câştigător
| stresat a răspuns:

Doctor House - despre un doctor care este geniu si este fascinat de bolile oamenilor pe care incearca sa le vindece

Numb3rs - un geniu in matematica ce ajuta FBI-ul sa le rezolve cazurile doar prin ecuatii complicate de matematica

Cougar Town - o femeie divortata si cu un copil, incearca la 40 de ani sa isi retraiasca tineretea

The Misfits - 4 tineri care fac serviciu in folosul comunitatii primesc puteri in urma unei furtuni

Spartacus - este un film despre viata romanilor si a gladiatorilor

Supernatural - 2 frati sunt in cautarea tatalui lor iar in aventura lor se intalnesc cu diferite forte/creaturi supernaturale

Prison break - atunci cand fratele lui este trimis la inchisoare pentru o crima pe care nu a facut-o, personajul principal face tot posibilul sa ajunga in inchisoarea unde este fratele lui ca sa incerce sa il scoata de acolo

Sherlock - varianta moderna a faimosului detectiv Sherlock Holmes

Heroes - se credeau la fel ca si ceilalti, cand se trezesc cu puteri supernaturale

Big Bang Theory - o femeie se muta intr-un apartament si se imprieteneste cu doi tipi foarte destepti dar care nu au viata sociala in afara laboratorului

14 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Daca deja le-ai vazut pe toate astea, si daca le-ai mai vazut si cu placere, esti o cauza total pierduta, pentru ca matale ai enumerat fix cele mai proaste seriale posibile.Mai lipsea sa bagi Glee si Teen Wolf si deja aveai galerie de prostie si mediocritate cineatica.Tu incearca ceva soft de inceput, gen Suits sau The Good Wife, seriale cu avocati/avocate ferchezuiti si versati bine.Din alea premium inca nu-ti dau, deocamdata, ca te faci vinovat/a de vizionarea unor idiotenii.

| PunkyA explică (pentru Dumnezău):

"cauza total pierduta" - pe bune? Si din moment ce respectivele seriale scot sezon dupa sezon si au milioane de fani, nu cred ca sunt asa de proaste precum le crezi tu.

| Dumnezău a răspuns (pentru PunkyA):

Da,pentru ca Gossip Girl,daca serialele ar fi un bloc turn,e haznaua pivnitei. Exista zeci de seriale care puteau rupe in doua Gossip Girl,la consistenta actiunii, la modul in care jucau actorii, la modul in care se aseaza povestea pe parcursul trecerii prin actiune, dar n-au avut '"viata".Cum ar fi de exemplu, Joan of Arcadia.

Tu chiar crezi ca numarul de fani reprezinta calitatea a ceva ce se doreste act artistic? E fane.Pentru ca tot consider,pe buna dreptate,ca un barbat ce se respecta,nu se uita la asa ceva din pura placere,decat daca-i masochist. Gossip Girl e pentru fetiscane naive,amatoare, la fel ca PLL, TVD, TSC sau alte vampirisme/pustisme.Tu uita-te la cele doua recomandat de mine cu intensitate, ca sa vezi cu ce ochi mai privesti apoi Gossip Girl.

| PunkyA explică (pentru Dumnezău):

(Sa inteleg ca totusi ai vizionat cateva episoade din Gossip Girl... )

Probabil ca o sa incep sa ma uit la The Good Wife pentru ca pare destul de interesant... Si multumesc pentru ca mi-ai spus ca sunt o fetiscana naiva!

| Dumnezău a răspuns (pentru PunkyA):

Primele trei, din primul sezon.Am simtit dupa ca-mi explodeaza capul de nervi, de la cat neprofesionalism e in acel serial.Cine se uita cu placere la acele seriale chiar nu poate fi altceva, fiindca sunt incompatibile, cum am mai zis, cu (,) calitatea cinematografica.

| PunkyA explică (pentru Dumnezău):

Din punctul tau de vedere! Mie mie se pare chiar ok serialul( la un moment dat da in telenovela si toata lumea e cu toata lumea, dar oricum ma uit la serial ca sa ma relaxez, nu ca sa invat ceva) si o sa urmaresc si urmatorul sezon.
Chiar nu pot sa imi dau seama de ce esti atat de pornit impotriva serialelor de acest gen...

| danut222 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ce sa zic imi place la nebunie suits l-am terminat sapt trecuta amvazut ultimu episod parca mai continua? si daca da ai putea sa-mi dai ceva seriale si mie
? ca vad ca ai gustur bune la elelove struck

| Shireen a răspuns (pentru Dumnezău):

Cel mai tere raspuns pe care l-am gasit aici laughing)

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca 10 things i hate about you. E foarte dragut. E cu 2 surori la liceu, fiecare avea o personalitate complet diferita. Una isi dorea doar sa fie cat mai populara, iar cealalta sa fie respectata, sa-si impuna punctele de vedere etc. Cea populara ajunge sa se combine cu capitanul echipei de fotball, iar sora ei cu cel mai "ciudat" tip din liceu. Si na, viata de adolescenti. Cred c-o sa-ti placa, eu una il ador, dar din pacate are doar 20 de episoade. happy
O zi placuta!

| Atlas33 a răspuns:

Nimeni nu a incercat 24h? ..eu zic ca un asa serial nu trebuie ratat si nu cred sa fi fost un altul pentru care am cumparat seriile intregi atunci cand nu se gaseau pe internet sau sa ma faca sa nu dorm pana a doua zi.

| Cosmynelo10 a răspuns:

Chiar daca ai dat funda iti mai recomand doua seriale uimitoate dea dreptul. daca deja urmaresti hart of dixie o sa-ti placa si acestea doua deoarece sunt tot de la The CW, acum sa trec la subiect. Cele doua seriale se numesc Arrow si Beauty and The Beastwinking sper sa-ti placa, ambele sunt foarte bune. Mie personal cel mai mult ador Beauty and The Beast. Sper sa iti placa. Bafta

| MikeCage a răspuns:

Cele pe care le-am vazut eu sunt :
1.The Mentalist
2.Supernatural
3.White Collar
4.Chuck
5.Suits
6.Dexter
7.Spartacus
8.Prison Break
9.Two and a Half Man
10.The Client list
11.Anger Management
12.Baby Daddy
13.Breaking Bad
14.Ghost Whisperer

Nu le-am pus in ordiniea preferintelor.

| Sabi_Savu_1980 a răspuns:

Iti recomand Prison break. E foarte tare. E vorba despre un tip care vrea sa isi scoata fratele de la inchisoare. Desigur fratele lui este nevinovat. Este cel mai tate serial din lume, are actiune ca lumea si este foarte bine facut.