| En_Ella_1990 a întrebat:

Hei TPU.
Sunt din mediul rural si de curand m-am 'mutat' in oras.
Asa se face ca pana acum nu am avut ocazia sa merg la un cinematograf.
Poate cineva sa imi explice cam ce se intampla?
Funditabig grin

Răspuns Câştigător
| teodem a răspuns:

Buna.Pai cum sa se intimple, intri si-ti iei bilet(la alegere, locuri diferite au si pret diferit, vanzatoarea o sa-ti arate pe monitor scaunele disponibile si o sa-ti alegi, iti recomand cele pe mijloc) apoi treci in holul cinematografului si vezi pe bilet ce sala ai si cu cateva min inainte de film o sa vina unu si o sa deschida usa de la sala si o sa-ti ia biletul la control apoi intri in sala printr-un tunel mic cam intunecos, sa nu te sperii si pe marginea primelor scaune din fiecare rand scrie nr rindului si te uiti pe bilet ce rand ai dupa care gasesti pe scaun nr locului.Te asezi si te apuci de rontait popcorn pana cand incepe filmul.pa

4 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Da` de unde stii ca @teodema a explicat bine si @natearchibald, nu?
Cum ti-ai dat seama, ca tu nu stii ce se intampla la un cinema?
Esti mentalista, jura-teeeeee!

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Decât zombi fără creier, tot mai bine cu popcorn pe întuneric. Ah, ce ți-e și cu intuiția asta...

De fapt, uită-te la ora la care a sosit "mulțumesc-ul frumos". SF sau ce?
Și mai e și rudă cu lupa...

| natearchibald a răspuns:

Sa iti explic. Dupa ce te asezi pe scaun, o sa iti apara in fata un fel de masca. Ti-o pui la ochi, o reglezi bine astfel incat sa stea fixata si inchizi ochii. Dupa asta, vei auzi tot felul de zgomote ciudate, dar cel mai bine este sa ramai cu ochii inchisi. Vei auzi pasi, iar un om va veni la tine si iti va suge creierul folosind un pai pentru suc. Cand se va intampla asta, tu vei fi deja intr-o transa adanca si nu te vei putea misca. Dupa ce termina cu tine, el isi va continua treaba iar tu vei deveni un zombie fara creier. Daca te duci la Twilight, efectul se va amplifica si vei fi precum o leguma. Bafta si ai grija ce faci!