| Ilovedinero a întrebat:

Buna, in Romania unde ar fi cea mai buna investitie sa iti deschizi o sală de fitness, in mediul rural sau la oraș?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La oras, evident, ca taranul de la sat este obosit de munca la camp sau in gradina, ca sa mai mearga la sala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înțelegi prin mediul rural? O să ai acolo clienți?

| Ilovedinero explică (pentru sadrian46):

Mi-ai demonstrat ca nu stii diferenta dintre mediul rural si urban. " o sa ai acolo clienți?" Tu ce crezi ca am intrebat?

| ReddY25 a răspuns:

Clar mediul urban

| Eireann a răspuns:

Nu prea sunt fiindca nu renteaza. Oamenii din mediul rural cara Galati de apa la animale, sparg lemne cu toporul, muncesc la camp - asta e crossfit adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, de clienți! ( Eu aș miza mai mult pe oras! ÎNSĂ! Trebuie sa admitem că și în mediul rural, in ultimii ani mentalitatea și educația s-au schimbat, deci și dorința țăranilor de a face sport, a crescut, brusc! laughing))).

Acuma, ( la modul serios ), contează și LOCUL de unde provii și, MENTALITATEA ACELOR OAMENI / locuitori ai satului / orașului respectiv happy

| CatenaccioStyle a răspuns:

In mediul urban. Oamenii din mediul rural sunt deja lucrati de la muncile gospodariei, cel putin barbatii, deci sala de fitness ar fi inutila acolo plus ca nu prea ai avea unde sa o amplasezi in timp si spatiu.

| Ilovedinero explică (pentru CatenaccioStyle):

Am observat totusi ca nu prea sunt sali de fitness in mediul rural si ma gandeam ca poate ar fi o investitie mai buna insa, acum ca mi-ai spus ca sunt deja satui de munca din gospodarie nu prea mai are rost sa imi bat capul

| CatenaccioStyle a răspuns (pentru Ilovedinero):

Cei care pleaca de la sat la oras vor gasi sali de fitness acolo. Ei oricum fac munca fizica in fiecare zi si mananca sanatos.