| andagoth_9923 a întrebat:

Hei! Vreau si eu niste filme horror,dar sa fie ceva mai originale, nu genul : un cuplu se muta intr-o casa noua, si casa-i bantuita si bla bla bal ...sau genul : un grup de adolescenti se duc la o cabana din padure si acolo sunt toti omorati -_-. Vreau ceva originalwinking Dau FUNDA happy

8 răspunsuri:
| mona01 a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult The ring (ti-as da si link numa is pe telefon), My bloody valentine (e chiar fain, l-am vazut acum ceva timp asa ca nu prea pot explica foarte bine), Saw (filmul are 7 parti daca nu ma insel, si este despre tortura). Iar in legatura cu The Ring, este filmul meu preferat in momentul de fata. Recunosc, nu este chiar foarte horror, dar este foarte intersant. Este vorba despre un film la care daca te uiti mori in 7 zile. Dupa ce te-ai uitat iti suna telefon si cineva iti zice ca mai am 7 zile sau ceva de genu. Ma rog. e ceva de povestit, daca te intereseaza cauta un rezumat pe wiki, sau intreaba-ma. Sper ca te-am ajutat. happy

| andagoth_9923 explică (pentru mona01):

Am vazut si The Ring si Saw (toate partile)winking Dar o sa ma uit la My Bloody Valentine happy Mai multa lume vorbeste despre el si o sa-l "incerc" si eu.

| Seepty a răspuns:

The Ring
Martyrs
Saw
Hostel
Wrong Turn
Hellraiser
The Descent
The Ruyns
Drag Me to Hell
The Conjuring
The Exorcist
Goblin
Mirrors
Scream

FUNDA?

| DanielVălean a răspuns:

Uite aici ai cateva filme noi si horror: http://www.cinemagia.ro/filme-horror/2014/

| Cupcake a răspuns:

Dog house. Este horror, dar are si parti amuzante. Sper sa iti placa.

| Ddeliaa a răspuns:

Eu zic ca merita sa incerci serialul American horror strory. E super :3

| andagoth_9923 explică (pentru Ddeliaa):

Am vazut deja serialul si e preferatul meu! Cel mai bun serial facut EVER

| andreea13deea a răspuns:

Friday 13th