| Picakhu a întrebat:

Heiiii. Aveti ceva anime romance? Gen Kaichow wa maid-Sama sau Sukitte ii na y-o? laughing)) Baka
Cele pe care le-am vazut: Toradora
Kimi ni todoke, Kotoura-San, Earl and Fairy, Zero no tsukaima toate 4 sezoanele..mhmmmSankarea, Lovely Complex, Oreshura, OreImo, Sakurasou no Pet na Kanojo,Bogura ga Ita, Tonari no Kaibutsu-kun,Clannad & Clannad Afterstory, Chuunibyou demo Koi ga Shitai! f - a tale of memories
Ef - a tale of melodies,Amagami SS, B Gata H Kei, Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love ( 2 sez ), School Days etc laughing)
Ce poti zice. sunt un Otaku Adevarat laughing). Si ceva horroer daca aveti... Horror and Romance.
Fundaaa... Apropo. Nu copiati liste lungi. ceva care ati vazut*in special fetele* cu romance si o scurta descriere de voi facuta

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey! Iata ce iti propun pentru genul Romance:

- Bakuman (3 sez) - "Akito Takagi, un student foarte bun, descoperă că Moritaka Mashiro desenează uimitor. Akito Takagi încearcă să-l convingă pe Moritaka să lucreze împreună la manga, unul având creierul şi celălalt talentul. După mai multe încercări, Takagi îl convinge pe Mashiro să i se alăture. Takagi, cu isteţimea lui, speră să devină un mangaka de mare succes, iar Mashiro, cu talentul său înnăscut, speră să se căsătorească cu o fată foarte frumoasă, pe nume Azuki Miho."

- Sakamichi no Apollon - "Prietenie, iubire și muzică! Două persoane cu caractere diferite, Kaoru Nishimi și Sentarou Kawabuchi, devin cei mai buni prieteni, pentru că au ceva în comun: pasiunea pentru muzică. Această serie este o dramă despre câțiva tineri care ar face orice pentru prietenii lor și pentru a-și atinge idealurile."

Alte anime-uri din genul Romance:
- Hana Yori Dango
- Ano Natsu de Matteru
- Kimikiss Pure Rouge
- Mashiroiro Symphony
- Myself; Yourself
- Golden Time (on-going)
- True Tears
- Suzuka
- Kareshi Kanojo no Jijou
- Paradise Kiss
- Itazura na Kiss
- Planetes

Iar pentru genul Romance; Horror:
- Blue Gender
- Muv-Luv Alternative: Total Eclipse
- Elfen Lied
- Future Diary
- Kurozuka
- Tsukihime
- Tasogare Otome x Amnesia

Vizionare placuta!;)

Asta este lista mea de anime-uri vazute
http://myanimelist.net/animelist/ryuu_ro
Poate gasesti si altceva.;)

| Picakhu explică (pentru ryuu):

Mashiroiro Symphony l`ai vazut? Cum tii se pare? Aaa. cred ca..., contine si ecchi laughing
Si Tasogare Otome x Amnesia e horror? Gen Corpse Party *stiu, sunt pretentioasa._. *

| ryuu a răspuns (pentru Picakhu):

Mashiroiro Symphony nu are si genul Ecchi.winking
Cat despre Tasogare Otome x Amnesia, nu este chiar asa de horror precum Corpse Party. Este mai mult un comedy-romance, mystery si putin horror.

| Picakhu explică (pentru ryuu):

Amhmm. Sokaa. Arigatou

| ryuu a răspuns (pentru Picakhu):

Doitashimashite!winking big grin

6 răspunsuri:
| 2B a răspuns:

Vampire knigth! Mie unul mi s-a parut super tare!