| Sabz666 a întrebat:

Hello, încerc de vreo câteva ore să găsesc un film și tot ce am despre el e o descriere foarte vagă.
Personajul principal al filmului avea premoniții despre moartea anumitor persoane (posibil din ziarul care urma să apară a doua zi, nu sunt sigură de asta) și încerca să le salveze, însă cu cât salva mai multe persoane, cu atât se produceau tot felul de dezastre, iar personajul înnebunea.
Nu e Final Destination, Premonition sau Butterfly Effect și nici cu site-ul whatsmymovie nu am reușit să-l găsesc.
Dacă știe cineva filme cu un plot asemănător, ar fi de ajutor. Thankies!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi dacă-l găsești printre ele, fiindca subiectul e asemănător:
The Mothman Prophecies (2002), Knowing (2009), Next
(2007), Minority Report (2002), 2:22 (2017)
Ar putea fi și Premonition/Yogen (2004), nu cel din 2007.

| Sabz666 explică (pentru floresdemayo):

Nu e nici unul din astea din păcate.
Însă mai am câteva detalii care ar putea ajuta, filmul nu e mai nou de anul 2010 aproximativ și actorul principal ar putea fi ori Thomas Jane ori Christopher Lambert (sau cineva care seamănă foarte bine cu ei laughing ).