| AnaAncuta26 a întrebat:

Hello TPU, stiti niste filme horror, dar sa fie foarte scary si sa nu fie cu exorcizari sau zombii ca mi se par proaste. Dau Funda, mersi!

7 răspunsuri:
| mickeyMT a răspuns:

Grave Encounters 1 si 2; The Conjuring 1 si 2; Seria Annabelle; Seria Insidious. Vizionare placuta!

| IuliaAna23 a răspuns:

Catacombele Parisului(+15), Infernul din Amazon (+18), Lacul terorii (+15), Securea (+18).
Exceptând primul, toate au mult sânge. După mine ultimul e cel mai horror, nu am putut sa-l vad pe tot.

| AnaAncuta26 explică:

Vreau ceva horror cu creaturi/spirite/supranatural, nu doar cu criminali sau oameni obisnuiti, ceva gen Insidious/Predator/Sinister/The Cabin/The Dinosaur Project...

| theaaaaaaaaaaa a răspuns:

The orphan nu are nicio legatura cu fantome si genul asta de chestii si e destul de horror

| AneCatsLover a răspuns:

Pai Friday the 13th este foarte horror dar dupa parerea mea cam scarbos...
Eu le ador pe
Conjuring
Mama
Annabelle (Creation)
The purge.
I know what you did last summer.
5 girls aka 5 fete

Acum pe acestea le-am vazut eu. O sa iti dau o scurta descriere la fiecare.

Conjuring 1- O familie se muta intr-o casa veche, dupa ce observa cateva chestii paranormale ii cheama pe sotii warren. O mica exorcizare la sfarsit.

Mama- Doua fete traiesc in padure cinci ani hranite cu cirese de un spirit. Sunt gasite si spiritul incearca sa omoare mama adoptiva a fetelor.

Annabelle (Creation) - O maicuta se muta intr-o casa cu cateva fete pentru. ca orfelinatul a fost inchis. Una dintre ele o va elibera pe Annabelle si asa incepe distractia.

The Purge- O noapte pe an (7 seara- 7 dimineata) orice infractiune e legala ( I don't get it either)

I know what you did last summer aka Stiu ce ai facut asta vara.
Niste adolescenti gasesc un corp "mort" si il arunca in apa. Sau ceva de genu. Un an mai tarziu o creatura ii terorizeaza si pe 4 iulie incepe sa ii omoare. E misto oricum. O sa gasesti si cateva parti mai "romantice" deci da...

5 fete- Il gasesti pe Youtube subtitrat. O scoala catolica de fete delicvente. Un preot si o nebuna. Nebuna vrea sa dea sufletul celor 5 fete pentru a-si aduce sora moarta inapoi.

| AnaAncuta26 explică (pentru AneCatsLover):

Le-am vazut pe toate in afara de ultimul