| ioanaily a întrebat:

Hey, am vazut ca Elijah ii tradeaza pe Stef si Damon big grin Ce se va intampla cu el si Klaus? happy funda kiss Spuneti-mi sincer puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| cata_8177 a răspuns:

Si eu m-am uitat la ep 21 ma bucur enorm ca Elena a ramas om, imi pare rau pentru John ca s-a sacrificat pentru fata lui si o iubea, in cele din urma demonstrand ca o iubea cu adevarat pe Elena sad, Jenna era unul dintre personajele pozitive, imi pare rau ca a murit mai ales ca a incercat pana in ultima sa clipa sa o salveze pe Elena muscand-o pe vrajitoare sad crying Elijah straight face aveam impresia ca o sa ii ajute cu adevarat, ca e hotarat si pe tot parcursul serialului imi formasem ideea ca avea de gand sa se tina de cuvant si ca o sa il omoare cu adevarat pe Klaus ce sa spun a fost o adevarata surpriza... :o...pai Klaus fiind acum si vampir si varcolac sigur o sa scape din mainile lui Elijah sau chiar o sa gaseasca o modalitate sa-l omoare, si cred ca va ramane in viata - doar el mentine echilibru dintre bine si rau in serial cred ca de acum incolo Stef si Damon o sa porneasca intr-o adevarata vanatoare pe urmele celor doi fratzi, deoarece cred ca ar fi o amenintare prea mare in oras cu Klaus transformat intr-un adevarat "hibrid" laughing:O

1 răspuns:
| Lynnaedsalvatore a răspuns:

Amenintarea despre care se vorbeste in episodul 22 cred ca e Klaus si Elijah. Cred ca il va mitui cu promisiuni de ai arata familia pe care putin probabil nu a virit-o in mare (cred ca a fost doar o minciuna cu ajutorul careia a ramas in viata). Stefan ar trebui sa plece in cautarea unui leac pentru Damon (cu toate ca singele Elenei poate fi solutia. Ramine de vazut daca vor afla asta inainte sau dupa ce Stefan pleaca, asta daca singele Elenei chiar ar fi o solutie, 90%). Dar am inteles ca Stefan face o greseala pentru a o proteja pe Elena si este inchis in nu mai stiu ce lume de niste spirite si Elena cu Damon trebuie sa plece in cautarea lui. Si pe parcursul drumului Elena este gata sa faca orisice pentru a-l salva pe Stefan insa se simte din ce in ce mai atrasa de Damon, iar la un moment dat nu mai stie pe cine sa aleaga (sper sa fie Damontongue), dar daca va fi asa, unde se vor incadra Elijah si Klaus?
Nu putem sa spunem aproape nimic pina nu vedem episodul 22, poate ne da ceva indicii...
Chiar m-a dezamagit foarte mult Elijah, dar totusi aceea este familia lui...