| Bєshka a întrebat:

Hey! Cine imi zice si mie UN anime gen kaichu wa maid sama? Unul singur, nu vreau o lista intreaga.Si sa-mi scrieti un rezumat ce s-a intamplat in anime si parerile voastre despre anime.

Răspuns Câştigător
| ピンク a răspuns:

Special A. Serios acum, seamana fooarte mult cu Kaichou wa Maid-sama! In acest serial, in comparatie cu Maid-sama au fost prezentate povestile a mai multor cupluri. Sa vedeem... cam 4 cu cel principal. E adevarat ca anime'ul nu prea se compara cu Maid-sama, nici graficele, nici povestea. In orice caz, te poti astepta, daca ai degand sa il vezi, la mult mai putine scene romantice decat Maid-sama. Alt defect este sfarsitul. A avunt un sfarsit total infect! Nu prea vreau sa iti povestesc, pentru ca atunci nu mai merita sa il vezi. In orice caz, as mai vrea sa iti recomand niste anime-uri romance: Itazura na Kiss, Kimi ni Todoke (chiar merita vazut, este o poveste mult mai pura si mai sensibila decat Maid-sama sau Special A, si este, probabil, unul din preferatele mele), Bokura ga Ita, Lovely Complex si Chobits.

| Bєshka explică (pentru ピンク):

Poti sa-mi spui mai multe despre bokura ga ita?

| ピンク a răspuns (pentru Bєshka):

Pai... povestea clasica. Toti incep liceul, sunt in jurul tau oameni pe care ii cunosti si pe care nu ii cunosti. Serialul ii are ca personaje principale pe doi elevi, Yano si Nana. Ma rog, la inceput fata il urastie pe baiat, din cauza faptului ca e prea sigur pe el (umbla un zvon cum ca la sfarsitul scolii gimnaziale 4 din 5 fete erau indragostite pe el). Pe masura ce poveste continua, se indragostesc unul de altul si devin un cuplu. Problema: Yano a mai avut o iubita care insa tot il insela, si care a murit intr-un accident de masina. Acest lucru este, poti spune, marul discordiei in relatia YanoXNana. Cu bune cu rele, raman un cuplu. In fine, cam aceasta este povestea PE SCURT. Este un anime frumos, merita vazut. Insa sfarsitul este putin trist...

4 răspunsuri:
| Analleea a răspuns:

Ai vazut kimi ni todoke?(raspunde-mi si apoi iti spun ce se intampla in desen)winking