| Buratina a întrebat:

Hey, erau pe minimax niste desene... foarte putin mai tin minte ca are vorba de un detectiv(porcusor) pus la incercare de o fantoma parca sa rezolve toate probleme din oras (fantoma avea un baston si urechi, avea ochii sticlosi si par in cap). Mai era o fata Carla parca si avea parul albastru. Ea il ajuta pe detectiv in confruntarea cu fantoma. Numai stiu cum se numeau desenele dar era parca numele orasului in care locuiau.

Răspuns Câştigător
| dany_7836 a răspuns:

Misterele din providens
faine desene apropo. funda?

4 răspunsuri:
| rüya a răspuns:

Enigmele din providencebig grin
erau preferatele mele:X

| JomelaMaya a răspuns:

Daa sunt superrr desenele cred ca deny si DD au dreptate se numeau misterele di Providence, ar merita ambele cate un vot si una dintre ele o funda, dar daca imi dai mie pentru ca uite iti dau un link unde le poti viziona http://www.google.ro/......http?/ [fundita:*]

| SianD a răspuns:

Enigmele din providence, poti gasi desenele tale animate favorite pe www.magicartoons.co.cc

| DD_2924 a răspuns:

Da, mi le aduc si eu amintehee hee... Misterele din Providance(habar-n-am cum se scrie, eram micuta atuncihee hee)