| ViViDfan a întrebat:

Hey! stie cineva cand si daca va aparea cel de-al treilea sezon al anime-ului Vampire Knight?

1 răspuns:
| ciprifly a răspuns:

Nu există planuri anunţate pentru un sezon 3 Vampire Knight, ceea ce înseamnă că răspunsul la întrebarea "când va ieşi" ar putea fi orice, de la "câteva luni de acum" la "niciodată". Fără un anunţ, nu există nici o modalitate de a şti.

Nu iese în octombrie sau în orice moment în viitorul apropiat. Asta a fost un zvon nefondat. Atunci când o serie de anime nouă (sau un sezon suplimentar), se va în aer, există un anunţ oficial despre aceasta luni în avans.Site-ul oficial este actualizat cu informatii, si o notificare este, de obicei postate in manga. O remorcă şi mai multe reclame sunt puse în luni şi săptămâni a condus la premier. Este foarte uşor de a găsi o dovadă a existenţei sale şi informaţii despre el. Lipsa completă şi totală a oricăror a acestui fapt este un indiciu destul de mare ca Vampire Knight 3 nu se intampla acum sau în viitorul apropiat (dacă vreodată).