| inftball a întrebat:

Hey! Știe careva un serial like Riverdale? Adică cu mister, adolescenți detectivi?

Răspuns Câştigător
| enreea a răspuns:

Mie mi au plăcut personal filmele sau serialele adolescentine, de dragoste, sau cu vârcolaci, vampiri, vrăjitoare.
O sa ti le pun in ordine cum mi au plăcut mie:
1.caos(the chilling adventures of Sabrina-mai exact este cu o vrăjitoare adolescenta care trebuie sa susțină un ritual pentru a l slăvii pe satana, dar aceasta refuza si uita te la el pentru ca e si de dragoste si e super aștept următorul sezon)
2. Teen Wolf(tocmai am terminat serialul si mi-a plăcut foarte mult as vrea sa înceapă alt sezon dar nu se va întâmpla asta e vorba despre prietenie si despre un băiat Scot McCall care devine vârcolac pana la urma toți prietenii lui vor deveni ființe supranaturale în afară de prietenul sau cel mai bun Styles el este sufletul serialului si nu e horror)
3.To all boys before i've loved(are 2 parti si e de dragoste m-am uitat de 6 ori la el)
4.After (e tot de dragoste si partea a doua va apărea in mai)
5.The vampire diaries(e un serial super mișto cu vampiri, si e de dragoste)
6.The originals(înainte sa te uiti la the vampire diaries, uita te la asta pentru ca așa vei înțelege celalalt serial pentru ca sunt oarecum legate)
7. Legacies(e continuarea de la serialele astea dar cu copii lor si e super fain)
8.Riverdale(daca nu l ai văzut ar trebui sa il vezi e de adolescenți, dragoste, acțiune, crima, mistere, detectivi ei fiind 4 adolescenți plus prietenii apropiați lor)
9.The vampire academy(sau CV de genul, rolul principal este jucat de Lucy Fry, actrița ce a interpretat o pe Lyla in serialul Mako Mermaids, iar filmul e superb.
10.Atypical
11.Stranger things(e un serial bun din partea mea doar ca eu m-am plictisit de la primele 3 episoade pentru ca nu mi s-a părut așa de interesant părerea mea)
12.Beyond
13.Acream
14.The 100.
15. Elite(e un serial in spaniola, cu niste asolescenti, e de dragoste, ura.....are tot ce ii trebuielaughing
16.Vis-a-Vis(e tot un serial in spaniola si am văzut toate sezoanele si abia aștept sa înceapă următorul, e interesant pentru ca la început rivalele devin prietene pentru ca in pușcărie trebuie sa supraviețuiești iar de una singura nu poți, e si de dragoste dar foarte putin)
17.The half of IT(pe asta l am lăsat la final pentru ca inca nu a început, va fi lansat in mai si din cate am văzut pe Youtube, e interesant)
Toate aceste filme/seriale mi au plăcut mie cel mai mult, sau sunt puse pe lista mea de așteptare? dar le am ales cu un motiv, sunt foarte greu de găsit după cerințe sa fie si dragoste, si ura, si vampiri, vârcolaci si vrăjitoare si de adolescenți.
Astea mi s au părut interesante si mai speciale pentru ca alea de adolescenți pe care le vezi pe google sunt in mare parte plictisitoare sau din anii '90.
Sper ca te am putut ajuta!?
Ps:uita te prima oara la caos sau teen wolf le ador.

4 răspunsuri:
| Cduncfujndf a răspuns:

Pe primul loc cred că ar fi Elite (Elita), dar e posibil să îți placă și Sabrina, The 100, Teen Wolf, Stranger Things, Pretty Little Liars, Shadow Hunters, 13 Reasons Why, Gossip Girl, Să nu îndrăznești, Everything Sucks.
Toate sunt cu adolescenți, cu viața de liceu...cu mistere.

| ariannakaterine a răspuns:

Pretty Little Liars este the best ever din punctul meu de vedere!

| stefan9930 a răspuns:

Elita