| Sexygirl2000LOVE a întrebat:

Hey TPU...
1. Vreau o lista cu cat mai multe animeuri, nu ma intereseaza daca le gasit sau mai mi se scrieti voi.
P.S. Si un link e bun...
2. Vreau niste site-uri unde sa le pot vedea, de preferabil cu subtitrare in romana. happy
Va rog sa ma ajutati! Multumesc anticipat!winking
Fundita! kiss

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

O sa-ti scrius lista mea de anime-uri si cum este destul de lunga doar o sa scriu numele nu si o descriere, aia poti cauta tu, daca nu te deranjeaza:
1. Dragon Ball
2. Dragon Ball Z
3. Dragon Ball Gt
4. Bleach
5. Death Note
6. Yu Yu Hakusho
7. Trigun
8. Fairy Tail
9. Hellsing
10. Hellsing Ultimate
11. Bakuman
12. Devil May Cry
13. Hight School Of The Death
14. Ao No Exorcist
15. Bakuman 2
16. Cowboy Bebop
17. Detective Conan
18. Dragon Ball Filmele
19. One Piece
20. Tengen Toppa Guren Lagan
21. Slap Up Party: Arad Senki
22. Trigun Filmul
23. Yu Yu Hakusho filmele
24. Bleach Filmele
25. Rosario Vampire 1 si 2
26. Spice and wolf ambele sezoane
27. Denpa Onna to seishun otoko
29. Code Geass: Hangyaku no Lelouch
30. Come Geass: Hangyaku no Lelouch R2
31. Black Rock Shooter anime + ova
32. Afro Samurai
33. Clannad
34. Clannad After Story + Filmele
35. Angel Beats
36. Toradora
37. Mirai Nikki
40. Suzumiya Haruhi No Yuustu 1 si 2
41. Kimi ni todoki 1 si 2
42. Beelbezub la care am vazut vreo 20-30 cap, apoi m-am oprit din nu stiu ce cauza si acum il reiau de la inceput.
Lista nu este facuta pe baza anime-urilor care mi-au placut, ci este in functie de cand le-am vazut.
Este exact ordinea in care le-am vazut.
Nu ma intrebare de ce nu ai vazut aia sau aia, sau "Pfooai de ce nu ai vazut naruto?", crede-ma, am vazut 30 episoade, nu mai fac asta.
Oh, si eu am vazut episoadele cu subtitrare in spaniola, dar stiu un site pe care se uita un prieten.
Uite aici: http://www.animekage.com/

5 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Pe site-ul asta gasesti cam toate anime-urile care exista, dar doar informatii despre ele.
http://myanimelist.net/panel.php
De vizionat, eu ma uit numai la subtitrari in engleza asa ca la partea asta nu prea te pot ajuta, scuze, dar cauta pe google numele si gasesti (adaugi "subtitrare romana" si chestii de genul asta). Daca nu gasesti, probabil ca nu exista. Selectia de anime subtitrate in romana este foarte mica.

| irbis a răspuns (pentru irbis):

P.S. In total sunt peste 7000 de titluri anime in toate genurile, si chiar toate.

| spaghetty a răspuns:

Uite aici anime-ul care imi place cel mai mult mie http://www.animekage.com/anime/bleach/.
De asemenea ai in stanga o lista de alte anime-uri.

| Amiira a răspuns:

Incearca aici: http://anime-ro-sub.ro/

Întrebări recente