| alexandra8888 a întrebat:

Ce prezinta/arata un film nerecomandat copiilor sub 15 ani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-VIOLENTA(asupra oamenilor si/sau animalelor). Aceasta se poate manifesta prin:
*violenta fizica(batai)
*violenta psihica(teroare, spaima)
*violenta verbala(injurii)
*moarte(oamenii se omoara cu cutite, arme...)
*sadomasochism si relatii sexuale explicite
*prezentarea de monstri(zombi, vampiri...)cu comportament violent si/sau canibalism.

Scenele care prezinta asfel de secvente pot avea un impact major asupra celui care priveste si de aceea sunt marcate cu +15.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Adica contine scene de : violenta aspra, scene de sex... care ar putea sa dea copiilor un impuls rau ce nu ar fi bine, de aceia atentioneaza!

| andrei1237 a răspuns:

Aceste filme prezinta scene de violenta domestica sau scene de dragoste.

| MiruD a răspuns:

Cuprinde scene de violenta si scene cu tenta sexuala.

| Florenta16 a răspuns:

De obicei, cuprinde scene si acte de violenta si scene cu tenta sexuala, de care copiii nu ar trebui sa afle de la 15 ani. Bafta!

| paulpetrolistu a răspuns:

Filmele de groaza sunt de obicei +15 dar si cele cu scene de sex si chestii pot fi