| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU cunoasteti niste anime-uri cu baieti anti-sociali / depresivi gen shojo / school / romantic fara alte genuri care ajung sa aiba relatii in liceu

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

In anime-ul Your Lie in April este vorba despre un baiat foarte talentat care canta din tot sufletul la pian,dupa moartea mamei sale,nu mai putea sa auda notele si a devenit foarte depresiv din aceasta cauza pana cand intalneste o fata,care canta la vioara,ea este indragostita de el,dar niciodata nu a avut curajul sa se apropie de el,se da indragostita de un prieten de al lui care este popular la fete,si mai departe o sa vezi tu despre ce este vorba,este un anime super,tocmai de asta ti l-am si recomandat,o sa fie si un duet la un moment dat,ti se face pielea de gaina cand ii auzi cantand pentru ca participa si la concursuri, nu are asa multe episoade, nu are decat un sezon, eu cred ca o sa iti placa, chiar astept opinia ta sa imi scrii daca doresti desigur.Vizionare Placuta!

2 răspunsuri:
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

-Vampire Knight
-Kimi No Iru Machi
-Domestic Na Kanojo
-Kuzu No Honkai
-Devil s Line
-School Days
-Golden Time
-Your Lie in April
-Itazura Na Kiss(aici personajul masculin este foarte arogant iar personajul feminin foarte slaba de inger)
-Clannad
-Clannad after Story sez 2(acesta este mai bun decat primul, dar trebuie sa il vezi si pe primul, ca sa intelegi despre ce este vorba)
Vizionare Placuta!

| Eduardmihnai a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Am vazut cam jumate din toate anime-urile pe care le ai scris dar ma face curios anime-ul your lie in april, despre ce este vorba in anime imi poti face un scurt rezumat

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Eduardmihnai):

In anime-ul Your Lie in April este vorba despre un baiat foarte talentat care canta din tot sufletul la pian,dupa moartea mamei sale,nu mai putea sa auda notele si a devenit foarte depresiv din aceasta cauza pana cand intalneste o fata,care canta la vioara,ea este indragostita de el,dar niciodata nu a avut curajul sa se apropie de el,se da indragostita de un prieten de al lui care este popular la fete,si mai departe o sa vezi tu despre ce este vorba,este un anime super,tocmai de asta ti l-am si recomandat,o sa fie si un duet la un moment dat,ti se face pielea de gaina cand ii auzi cantand pentru ca participa si la concursuri, nu are asa multe episoade, nu are decat un sezon, eu cred ca o sa iti placa, chiar astept opinia ta sa imi scrii daca doresti desigur.Vizionare Placuta!