| Darcky a întrebat:

Hey TPU...
Revin cu aceeasi dorinta.dati`mi exemple de filme de dragoste.le-am vazut pe cele recomandate. vreau mai multe. faceti un top 100...toate daca puteti laughing Dar sa fie 1995+.
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Nu-mi plac listele lungi ( te pierzi in cautari).
Nu-mi plac nici comediile romantice cu happy end pe care-l banuiesti din minutul 2, decit daca au si umor.
Fac distinctia clara intre film de dragoste ( intens, cu emotii) si comedie romantica, de aceea o sa ti le grupez cumva.

comedii romantice:

Two Lovers

Love And Other Drugs

Leap Year ( asta e si vesel )

While You Were Sleeping

filme de dragoste:

The Girl With A Pearl Earring

Before Sunrise

Dying Young ( asta e din '91 dar o sa-ti placa)

Daca iti plac, o sa-ti mai spun si altele altadata.

| Darcky explică (pentru michelia):

Acum ma uit la Before Sunrise.te anunt!

5 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Spune-mi 2, 3 care ti-au placut, ca sa ma pot orienta.

| Darcky explică (pentru michelia):

Dear John, Keith, If Only, Remember Me(ajung?)..sa pot plange la ele..sa nu fie din astea aiurea.

| Darcky explică:

A fost superb..nu am plans, dar mi-a ramas in minte..acum am sa ma uit la continuare(cel din 2005)