| Maarriaaa a întrebat:

Heyy! Cei care ati vazut Twilight[Saga amurg, new moon, eclipse, breaking dawn] imi puteti spune ce putere are emmet, rosalie, carlisle.si esme?

Am citit cartile si parca nu mentsiona nimic de ei.

Răspuns Câştigător
| Andreea6031 a răspuns:

Emmet-forta mai mare decat toti ceilalti vampiri
Rosalie-frumusete nemaiintalnita
Carlisle-puterea de a rezista fata de sangele uman, el fiind chiar doctor
Esme-bunatate si o familista convinsa

Probabil toate aceste calitati le-au avut in viata dinainte de a deveni vampiri, acestea devenind mai puternice odata cu transformarea lor.

3 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

Incearca pe wikipedia -breaking dawn

| VanessaM a răspuns:

Nici unul dintre ei nu au puteri gen edward sau alice. Emmet e foarte puternic, Rosalie e foarte frumoasa, Carlisle rezista sangelui uman iar esme se ataseaza foarte usor de o anumita persoana(de ex. Bella) Funda?happy

| izzybizzzy a răspuns:

Emmet e foarte puternic, rosalie are darul frumusetii, carlisle are darul compasiunii si esme are darul iubirii nesfarsite
:X:X