| NoNaamexD a întrebat:

In Twilight (orice parte vreti voi) ce puteri au :
-Rosalie
-Emmet
-Carlisle
-Esme
-Bela (in Breaking Dawn )?
-Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| KatnissEverdeen a răspuns:

Rosalie, Emmet, Carlisle si Esme... nu au nici o putere
Bella in Breaking Dawn este ca un scut...ea îi prote proteja pe cei aflați pe lângă ea de celelalte puteri ( de cititul gândurilor și de Vulturi ( nu stiu cum se scrie )

2 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

Rosalie, Emmet, Carlisle, Esme nu au nici o putere, nu sunt cu nimic deosebiti de vampirii obisnuiti. Bella are o putere de aparare, si anume un scut. Cu aceasta putere se poate proteja de puterile celorlalti vampiri (de aceea Edward nu ii poate citi gandurile).

| B343 a răspuns:

Rosalie si Emmet nu au nimic special, sunt simpli vampiri la fel ca si Carlisle si Esme. Bella e imuna la toate puterile celorlalti vampiri ( Edward nu-i poate citi gandurile si cei din clanul Volturi nu ii pot face nimic prin puterile supranaturale )... De ceilalti nu ai intrebat deci nu scriu happy