| AddXf a întrebat:

Heyy TPU! Am o intrebare la care vreau raspuns cat mai rapid posibil... In Afi Palace Cotroceni ( dar si in celelate malluri) se mai ruleaza filmele harry potter? M'am apucat de citit o carte ( Harry Potter si camera secretolor vol.20). daca stiti cand dati-mi un site si de preferat filmul sa fie Harry Potter si camera secretelor, dar oricare altul di seria Harry Potter este bine-venit. ( mentionez ca pana acum Harry Potter mi se parea o porcarie, dar m-am indragostiti de carte, pe care am citit'o din intamplare ). Asasar astept cat mai multe rasp. din parte voastra... Funda + vot big grin

Răspuns Câştigător
| andrei995 a răspuns:

In general mai ruleaza doar ultime filme aparute, adica asta sfarsitul ala cu un film din doua parti. Cam asta e singurul care ruleaza in Cinema, daca nu iti cumperi DVD cu film. Sper ca ti-am fost de ajutor

1 răspuns:
| TheLife1996 a răspuns:

Eu zic sa te opresti, si sa le citesti in ordine! Sper ca nu ai inceput cu Volumul 2, ca apoi volumul 1 va fi aiurea. Citestele in ordinea asta:
Piatra filozofala;
Camera Secretelor;
Prizonierul din Azkaban;
Pocalul de Foc;
Ordinul Phoenix;
Printul Semipur;
Talismanele Mortii;
Cat despre filme, ele nu mai sunt la cinema. Ruleaza numai vreo 2-3 luni de la aparitie. Poti sa le gesesti pe internet, sau poti cumpara DVD-urile. Dar eu zic totusi sa nu te grabesti sa le urmaresti anapoda pentru ca pe la cartea 5 iti vei da seama ca povestea este foarte frumoasa dar n-o vei intelege daca nu le citesti in ordinea corecta. Ma bucur ca ai descoperit Harry Potter, mie imi plac enorm. Distreaza-te cu cartile si filmele, care sunt super!